Wtorek, 21 Wrzesieďż˝ 2021 r. Jonasza, Mateusza
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
MotoSyberia Reaktywacja_01
~01-06-2009; 10:16

MotoSyberia Reaktywacja

Celem tegorocznej wycieczki jest przejazd na motocyklach z Magadanu na Czukotkę zahaczając o północną Kamczatkę. Mamy również cel naukowy: badanie wpływu błota na cerę samca średnio-owłosionego. Projekt jest dotowany przez Unię Europejską.


Zaczynamy tam gdzie skończyła się MotoSyberia 2007, czyli teletransportujemy się w iście szatański sposób z całym sprzętem do Magadanu.
Pierwszą częścią teletransportu zajmie się Wojtas (z MotoAfryki), a drugą już sam szatan, bo to nie pojęte aby taka ilość żelastwa od tak poderwała się nagle w powietrze. Po wylądowaniu w Magadanie udajemy się prosto do Chińskiej knajpy, gdzie można zjeść iście cudną świnkę w sosie słodko-kwaśnym.Dalej prujemy do Omsukchan, chociaż fajnie byłoby załatwić jakąś lawetę, żeby nie tracić kostek i spokojnie strawić słodko-kwaśną świnkę.

W tych rejonach latem robi się piekielnie i nie ma żadnego ruchu lądem. Bagna, rzeki, przesympatyczne komarki i niedźwiedzie. Zimą też jest tu spokojnie. Cały ruch na Czukotkę odbywa się zimnikiem po Kołymie i dalej północną częścią Czukotki, a nie przygotowuje się zimników prowadzących tędy na Kamczatkę.

Będziemy chcieli zahaczyć o 2 wioski: Evensk i Kamenskoye. Wioski te mają kontakt ze światem drogą morską i drogą powietrzną. Do 2007 amerykanie budowali co roku zimnik z Omsukchan (kier. północno-wschodni) do kopalni złota. Stamtąd można było dostać się do Evenska.

Udało mi się skontaktować ze specami tego regionu (myśliwi, kierowcy jeżdżący zimą do kopalni Kubaka) i każda taka rozmowa kończy się smutnym stwierdzeniem "Malciki, nie macie szans dojechać nawet do Evenska". Znalazłem na to sposób: przestać kontaktować się z tubylcami. Unikać tego drażliwego tematu. Alleluja i do przodu!
Plan minimum: Omsukchan - Evensk

Evensk wydaje się tak blisko, że musimy tu dotrzeć. Może być nawet z buta z motocyklami na plecach.

poprzednia 1 2 3 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym