Niedziela, 26 Czerwiec 2022 r. Jana, Pawła
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Bimota DB 8 Projekt
~13-01-2010; 22:16

Włochy czy Japonia? Trwa mecz o obronę tytułu mistrzowskiego

Mistrzem są oczywiście Japończycy, pretendentem Włosi. Na czym polega różnica między motocyklami z tych dwóch krajów? Generalizując; japońskie uchodzą za trwalsze, włoskie za to są designerskim dziełem sztuki.
Ciąg dalszy...


I właśnie ta ostatnia firma zrobiwszy model Streetfighter, wywołała wielką zazdrość u konkurencyjnej marki Bimota. W piątek rozpoczynają się targi motocyklowe w Weronie, dzięki czemu dowiemy się więcej o projektach tego producenta.

Na razie wiemy tyle, że w Weronie zostanie pokazany rywal Streetfightera "naga" Bimota DB 8, która będzie spadkobiercą podzespołów z modelu sportowego tej marki. DB 8 została zaprojektowana przez Oberdana Bezzi'ego, który moim zdaniem wykonał swoją robotę bezbłędnie. Pierwsze zdjęcia supernakeda Bimoty wyciekły już rok temu. Zastanawiam się, ile ostanie się z motocykla ze zdjęć?

DB 8 jest przeznaczona dla bikerów jeżdżących głównie po "miejskiej dżungli", ale już na pierwszy rzut oka widać, że nie będzie jedynie warczącym nudziarzem. Agresywna stylistyka od razu zdradza jego prawdziwe przeznaczenie - ostrą jazdę. Gdy skonfrontujemy wygląd tego nakeda z docierającymi do nas informacjami, jakoby miał on być wyposażony w silnik od Dukata 1098 i dysponował mocą 155KM, to już mamy pewność, że Bimota wytacza ciężkie działo na swoją konkurencję.

Pierwsza do walki stanie zapewne Yamaha FZ1 ze względu na zbliżone parametry silnika, choć stylistycznie - jak to u Yamahy - dość ascetycznie wyglądająca. Nawet jeśli założymy, że trwałość FZ1 zgodnie z przekonaniami o niezadowności "japońców" się potwierdzi, to może okazać się to jedyną zaletą Yamahy. Wizualnie motocykl z Hammamatsu nie powala na kolana w przeciwieństwie do Bimoty. Ta robi wrażenie zarówno ostrym designem, jak i dbałością o detale. Ciekawe jak będzie z właściwościami jezdnymi i silnikiem, ale można się spodziewać, że jeśli Bimocie uda się wydobyć 155KM z dwóch cylindrów, Yamaha odpadnie już na starcie spod świateł.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym