Wtorek, 07 Lipiec 2020 r. Estery, Kiry
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Zespół Yamaha World Superbike wycofuje się z MŚ
~08-08-2011; 20:16

Zespół Yamaha World Superbike wycofuje się z MŚ

Yamaha Motor Europe podjęła decyzję o wycofaniu po tym sezonie swojego oficjalnego zespołu Yamaha World Superbike Team z mistrzostw świata FIM Superbike.

Decyzja ta jest następstwem całościowej, wnikliwej analizy działań marketingowych prowadzonych przez firmę Yamaha w Europie, w tym obecności w sportach motorowych, oraz szybkich i istotnych zmian zachodzących na rynku jednośladów w tej części świata.

W wyniku podjętej decyzji YME będzie mogła skierować większą uwagę i środki na działania skierowane bezpośrednio do swoich klientów w Europie, ukierunkowane na powiększanie korzyści płynących z posiadania Yamahy i zwiększające satysfakcję klienta z dokonanego zakupu.

Yamaha Motor Europe wyraża swoją wdzięczność i radość z bezgranicznego zaangażowania i pasji zawodników oraz członków teamu zarówno w ubiegłych latach, jak i podczas trwającego jeszcze sezonu 2011 mistrzostw świata FIM Superbike. YME dziękuje też partnerom biznesowym, którzy wspierali team, a także promotorom mistrzostw świata FIM Superbike – Infront Motorsport. Termin ogłoszenia decyzji został wybrany po upewnieniu się, że spełniono wszelkie zobowiązania obecnego sezonu, a jednocześnie na tyle wcześnie, by nie blokować przyszłych planów i szans zawodników oraz innych osób, których ta decyzja dotyczy.

Na cztery wyścigi przed końcem tegorocznych mistrzostw świata Superbike zawodnicy Marco Melandri i Eugene Laverty znajdują się obecnie na trzecim i czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej. YME i cały zespół dołożą wszelkich starań, by ponownie sięgnąć po tytuł mistrza świata, który Yamaha zdobyła w 2009 roku.

Yamaha będzie kontynuować produkcję części wyścigowych zwanych YEC Racing kit parts do swoich motocykli R1 i R6 na użytek prywatnych teamów startujących w zawodach rozgrywanych na różnych poziomach.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

REKLAMA
Galeria» Foto
BMW F800GS - uniwersalny żołnierz 01
Stojący na parkingu F800GS przyciąga wzrok smukłą, trochę żylastą linią. Widać, że jest poważnym zawodnikiem, z całym bagażem doświadczeń jaki niesie ze sobą seria GS. »
Mansory Zapico 01
Karbonowy Mansory ma silnik V2 o mocy 160 KM, do setki rozpędza się w 3.3 sekundy, a wszystko to przy symbolicznej masie wynoszącej 340 kg. »
European Scooter Trophy 09
W weekend 28-29 maja na torze Wallrav w Starym Kisielinie k/ Zielonej Góry przy sprzyjającej aurze odbyła się druga runda European Scooter Trophy – Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w wyścigach skuterów 2011. »
Suzuki GSR 750 - Generation next 01
Suzuki GSR750 jest następcą modelu GSR600, ale w przeciwieństwie do niego wygląda jak należy, a także jeździ się nim jak rasowym street fighterem. Wszystko to za rozsądną cenę. »