Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
BMW Powermed RR Cup
~14-05-2010; 13:33

Startuje BMW Powermed RR Cup!

Już w poniedziałek, 17. maja na słynnym, niemieckim torze EuroSpeedway Lausitz, zainaugurowany zostanie polski markowy puchar motocyklowy, BMW Powermed RR Cup.
Na starcie pierwszej rundy ustawi się aż dwudziestu sześciu zawodników dosiadających przełomowego dla marki BMW, sportowego modelu S1000RR, wyposażonego m.in. w ABS i system kontroli trakcji.

Kolejne dwie rundy BMW Powermed RR Cup także odbędą się poza granicami kraju: na torze Slovakiaring na Słowacji oraz w czeskim Moście, zaś trzy ostatnie, podczas których wystartują aż po dwa wyścigi, na torze Poznań. Z uwagi na fakt, iż na początku maja odwołana została pierwsza runda Wyścigowych Mistrzostw Polski, którym puchar towarzyszy, wyznaczony zostanie termin dodatkowego wyścigu.

W pucharze organizowanym przez bielskiego dealera, BMW Sikora, zawodnicy walczyć będą nie tylko o zwycięstwa i pamiątkowe puchary, ale także o cenne nagrody. Triumfator BMW Powermed RR Cup wróci do domu samochodem marki BMW serii 1, a wicelider motocyklem.

Dodatkowym urozmaiceniem rywalizacji będzie wspólny start amatorskich zawodników i zawodowców, którzy w pucharze wezmą udział jako VIP'owie, poza klasyfikacją generalną. Wśród nich w akcji zobaczymy m.in. samego organizatora pucharu, czołowego polskiego zawodnika, Ireneusza Sikorę oraz wielokrotnych mistrzów Polski, Andrzeja Pawelca i Janusza Oskaldowicza, a także światowej klasy nazwiska z zagranicy.

Na liście startowej BMW Powermed RR Cup nie brakuje zawodników debiutujących na torze wyścigowym, ale także i znacznie bardziej doświadczonych w startach w klasach pucharowych.

Wśród nich m.in. znani z rozgrywanego w latach 2007-2008 pucharu BMW F800 Cup, Bartosz Łysoniewski i Jurek Berger oraz czołówka klas markowych z ostatnich lat: Andrzej Sztuder, Waldemar Chełkowski, Marcin Małecki czy Szymon Dziawer. Taka mieszanka jest zwiastunem wyjątkowo pasjonującej rywalizacji, w trakcie której nie zabraknie również niespodzianek - zarówno na torze, jak i poza nim.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA