Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
European Scooter Trophy pod dyktando polaków
~20-07-2010; 14:57

European Scooter Trophy pod dyktando Polaków

Za nami kolejny, bardzo upalny weekend wyścigowy na torze w Dahlemer Binz (10-11 lipca, Niemcy), który wszystkim uczestnikom na długo pozostanie w pamięci!

Po sobotnich treningach dowolnych i klasyfikacyjnych o godzinie 16:05 jedenaście zespołów wystartowało w wyścigu trzygodzinnym. Niepokonani okazali się zawodnicy Mieloch Racing Team #8 (Szymon Rajczak i Jerzy Mieloch Jr), którzy zdeklasowali rywali i z przewagą pięciu okrążeń pokonali zespół AST Racing Team #23 (Kevin i Denis Chardysiak, Thorsten Mueller). Na trzecim miejscu uplasowała się ekipa G16 Racing.

Po upalnym dniu nadeszła dla wielu niezapomniana noc... Spokojny sen zawodników i osób towarzyszących został zakłócony przez burzę, jakiej większość z obecnych w życiu nie przeżyła. Grad, huragan, a następnie oberwanie chmury spowodowało spustoszenie w całym paddocku. Latały namioty, krzesła, stoły… Zerwane ze snu zespoły około półtorej godziny walczyły z żywiołem. Po ciężkiej i nieprzespanej nocy niedzielny poranek przywitał wszystkich słońcem.


W klasie 1 bezkonkurencyjna była Swenja Mengel #24 z HK Scooter Performance Team pokonując w obu biegach Maika Zoernera #51 i Denisa Kocha #4, którzy zajęli drugie i trzecie miejsca.

Wyścig klasy 2 zostały zdominowane przez zawodników AST Racing Team. Thorsten Mueller #23 dwukrotnie zwyciężył, pokonując kolegę z zespołu Kevina Chadrysiaka #82. Na trzecim miejscu linię mety w pierwszym biegu przejechał Philipp Winkel #3, w drugim Thomas Heck #7. Max Moutschka, który z powodu nieobecności na treningach kwalifikacyjnych startował z depo, zajął siódmą i szóstą lokatę.

W „królewskiej klasie” napięcie sięgało zenitu. Zaciekłą, wręcz dramatyczną walkę o pierwszą pozycję, zarówno w pierwszym jak i drugim biegu stoczyli Szymon Rajczak #89 (Mieloch Racing Team) i Ronnie Mengel #19 (HK Scooter Performance). W pierwszym wyścigu, tuż po starcie prowadzenie objął Szymon, jednak już po kilku okrążeniach sytuacja się zmieniła. Chwilowo obejmujący prowadzenie Ronnie przewrócił się tuż przed Szymonem. Ten nie zdążył wyhamować, uderzył w niego i również się przewrócił. Oboje błyskawicznie powrócili na tor kontynuując walkę. Szymon spadł na trzecie miejsce. Powrócenie na pierwszą pozycję zajęło mu trzy okrążenia. Ronnie podążając za Szymonem ponownie się przewrócił (przyczyną prawdopodobnie była awaria układu hamulcowego) i nie ukończył pierwszego biegu. Zwycięzcą pierwszego wyścigu, z prawie sześciosekundową przewagą nad Danielem Kochem #3 (Racing Planet RT) został Szymon Rajczak #89. Na trzeciej pozycji uplasował się Tim Moser #14. Jerzy Mieloch Jr #88 dzielnie walczył o piątą lokatę ze Szwajcarem Marciem Obrechtem #83. Niestety na kilka okrążeń przed końcem, podczas wyprzedzania Oliviera Knechta #44 został zepchnięty przez wyprzedzanego zawodnika na trawę, co nie pozwoliło mu kontynuować walki z Marciem. Ostatecznie przejechał linię mety na miejscu szóstym. Denis Chadrysiak #81 z AST Racing Team zajął miejsce ósme.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA