Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Dzień Motocyklisty i Speed Day na Torze Poznań
~06-08-2010; 23:03

Dzień Motocyklisty i Speed Day na Torze Poznań

Podnoszenie świadomości bezpiecznej jazdy i szkolenie techniki jazdy – w tym także jazdy po torze – to podstawowe założenia organizowanego przez Automobilklub Wielkopolski Dnia Motocyklisty i Speed Day

Firma SHIMA, ceniąca bezpieczeństwo, stała się w tym roku po raz pierwszy współorganizatorem tego wydarzenia – organizując 2 i 3 sierpnia wspólnie z Automobilklubem Wielkopolskim SHIMA Days 2010.
Podczas pierwszego dnia – Dnia Motocyklisty - można było nauczyć się podstawowych zasad w jeździe po torze, zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa rekreacyjnej jazdy na motocyklu, a także porozmawiać ze specjalistami z zakresu doboru bezpiecznego stroju motocyklisty – między innymi kasków i rękawic motocyklowych – podstawowych i najważniejszych akcesoriów towarzyszącym motocyklistom.Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i doświadczonych byłych zawodników motocyklowych – Jacka Molika i Artura Wajdy – uczestnicy szkolili technikę jazdy. Dzięki uprzejmości firmy SHIMA mieli również możliwość przetestowania rękawic tej marki, jak też nagranie swojego przejazdu z kasku w jakości HD.Co ważne podczas jazdy na Torze „Poznań” można zmierzyć się także w bezpiecznych warunkach z dużą prędkością tak, aby nauczyć się panowania nad motocyklem. Podczas jazdy po torze wykwalifikowane służby czuwają nad bezpieczeństwem uczestników, zapewniając – w razie jakichkolwiek problemów, konieczną opiekę.Drugi dzień SHIMA Days, czyli Speed Day, mimo niesprzyjającej pogody, przyciągnął także wielu fanów jazdy po torze. Podczas Speed Day na torze trenują zaawansowani zawodnicy, którzy chcą doskonalić technikę szybkiej jazdy torowej. Podczas tego dnia testowane są także nowe modele motocykli.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA