Pi�tek, 19 Sierpie� 2022 r. Emilii, Julinana
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Kto wygrał? Oto jest pytanie.
~18-08-2010; 11:26

Kto wygrał? Oto jest pytanie.

Sędziowie, zwłaszcza w sportach motorowych bardzo często muszą wspomagać się technologią by móc rozstrzygnąć wyniki zawodów. Nie zawsze okazuje się to takie proste.

Podczas gdy my emocjonowaliśmy się wyścigami MotoGP na czeskim torze, w Stanach Zjednoczonych rozgrywano kolejną rundę AMA Pro Racing Daytona Sportbike. Niby nic szczególnego, jednak prawdziwy horror miał miejsce na koniec pierwszego wyścigu.

Dwóch zawodników: Bobby Fong #30 na Ducati 848 oraz Martin Cardenas #36 na Suzuki GSX-R600 dojechało do mety... w tym samym czasie. Dopiero bardzo wnikliwa analiza pozwoliła sędziom zdecydować o zwycięstwie Bobby Fonga. Różnica była niewielka, bo wyniosła 0,001 sekundy!

Cóż, można się tylko cieszyć, że to nikt z nasz nie musiał decydować o wygranej, ale sędzia główny zawodów David McGrath. 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA