Czwartek, 20 Styczeďż˝ 2022 r. Sebastiana, Fabiana
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Szkopek  ustanowił nowy rekord Toru Poznań
~23-08-2010; 08:54

Szkopek ustanowił nowy rekord Toru Poznań

Przedostatni runda Motocyklowych Wyścigowych Mistrzostw Polski, runda Pucharu Polski i Pucharów Markowych na Torze "Poznań" – przebiegała w słonecznej pogodzie, co z pewnością cieszyło uczestników.
Ciąg dalszy...


W klasyfikacji Grandys duo Formuła X–Trem czołówka w sobotę wyglądała następująco: 1. Paweł Szkopek, 2. Gwen Giabbani, 3. Andreas Meklau. A w niedzielę: 1. Meklau, Giabbani, 3. Sikora.

W klasie Supersport 1000, Słoweniec Jerman stoczył interesującą walkę z Danielem Bukowskim (A. Wielkopolski – Yamaha) i Markiem Szkopkiem (A. Polski – Triumph Daytona 675). Jerman zwyciężył, ale Bukowskiego wyprzedził różnią 0,082 sek. Szkopek stracił do Słoweńca 1,254 sek. W niedzielę Marek Szkopek wziął rewanż i wyprzedził Jermana różnicą 0,020 sek. Trzeci był Bukowski z ponad ośmiosekundową stratą do zwycięzcy.
W klasie Supersport 600 Junior w rywalizacji liczyła się trójka jeźdźców: Artur Wielebski (A. Wielkopolski), Sebastian Zieliński (Ostrowski Klub Motorowy) i Jakub Wróblewski (A. Wielkopolski). W takiej też kolejności minęli oni linię mety, a różnice czasowe między nimi mieściły się w czterech sekundach. W niedzielę najlepszy był Wróblewski, drugi – Zieliński, a trzeci Mateusz Bińskowski (A. Wielkopolski), Wielebski nie ukończył wyścigu.

W Pucharze Polski w klasie Pretendent najlepszy okazał Rafał Stachurski (A. Lubelski – Kawasaki ZX10R), który wyprzedził Marcina Sikorę (niezrzeszony – Suzuki GSX–R600) oraz Dariusza Michalaka (niezrzeszony – Yamaha R6).
W klasie Rookie 600 zwyciężył Adrian Pasek (A. Rzeszowski – Yamaha R6), wyprzedzając Mateusza Gołka (AMK Gliwiice – Yamaha R6) oraz Natalię Florek (A. Wielkopolski – Honda CBR 600RR). Z kolei w klasie Rookie 1000 najlepszy był Krzysztof Kubiś (A. Rzeszowski). Drugie miejsce zajął Paweł Żuralski (A. Wielkopolski), a trzecie Mariusz Durynek (A. Wielkopolski). Cała trójka jechała Suzuki. Wyścig w tej klasie został przerwany po czterech okrążeniach i wypadku jednego z zawodników, a na torze były plamy oleju.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA