Czwartek, 20 Styczeďż˝ 2022 r. Sebastiana, Fabiana
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Szkopek  ustanowił nowy rekord Toru Poznań
~23-08-2010; 08:54

Szkopek ustanowił nowy rekord Toru Poznań

Przedostatni runda Motocyklowych Wyścigowych Mistrzostw Polski, runda Pucharu Polski i Pucharów Markowych na Torze "Poznań" – przebiegała w słonecznej pogodzie, co z pewnością cieszyło uczestników.
Ciąg dalszy...
W klasach markowych też jak zwykle było bardzo interesująco. W klasie BMW w sobotę triumfował Waldemar Chełkowski (A. Wielkopolski), przed Marcinem Małeckim (A. Wielkopolski) i Bartoszem Łysoniewskim (niezrzeszony). W niedzielę kolejnośc na mecie była taka sama. W klasie Honda CBR pierwszego dnia najlepszy był Wojciech Wróbel (AMK Gliwice), a na podium stanęli jeszcze: 2. Przemysław Piastowski (LKT Wyczół), 3. Marcin Matysiak (A. Wielkopolski). W niedzielę Piastowski zamienił się miejscami z Wróblem, a trzeci był Matysiak.
W klasie Honda Hornet w sobotę najlepszy był Krzysztof Depta (niezrzeszony), przed Kamilem Streżyńskim (AMK Gliwice) i Tomaszem Wardakiem (A. Wielkopolski). Nastepnego dnia na mecie nic się nie zmieniło i ta trójka ponownie stanęła na podium w takiej samej kolejności.

W klasie Suzuki 600 pierwszego dnia zwyciężył Sławomir Maszczak (niezrzeszony), który wyprzedził Szymona Konarzewskiego (A. Polski) i Marcina Knawę (niezrzeszony). W niedzielę najlepszy był Maciej Michałek (niezrzeszony), a za nim Konarzewski i Knawa. Maszczak został natomiast wykluczony podczas piątego okrążenia.
W klasie Suzuki 1000 w sobotę kolejność była następująca: 1. Marcin Purtak (A. Krakowski), 2. Radosław Gapski (A. Wielkopolski), 3. Tomasz Kotula (niezrzeszony). W niedzielę zdecydowanie zwyciężył Gapski, a dwa następne miejsca zajęli: 2. Arkadiusz Michalski (AMK Tarnów), 3. Marcin Myszkowski (niezrzeszony).

(Szczegółowe wyniki na stronie internetowej PZM).

A my już dzisiaj zapraszamy na ostatnią rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się na Torze "Poznań" w dniach 17-19 września.

Tekst: jjp


poprzednia 1 2 3 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA