Sobota, 20 Sierpieďż˝ 2022 r. Bernarda, Samuela
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
WMMP 2010 - emocjonująca walka aż do końca.
Gwen Giabbani na szybkim kółku z Sebastianem Rota
~20-09-2010; 08:28

WMMP 2010 - emocjonująca walka do samego końca

Ostatnia runda WMMP, Pucharu Polski i pucharów markowych okazała się bardzo interesująca. Na Torze Poznań, ponad 150 motocyklistów stworzyło na finiszu rywalizacji ciekawe widowisko, trzymające w napięciu do ostatnich metrów.
Ciąg dalszy...
W klasie Supersport zdecydowanym liderem przed poznańskimi zawodami był Marko Jerman (AMZS – Suzuki GSX-R600) startujący w barwach Suzuki Grandys duo Team i trzecią lokatą w sobotnim wyścigu, przypieczętował zdobycie tytuł mistrza Polski w tej klasie. Ale za jego plecami trwała walka o trzecią pozycje w klasyfikacji generalnej, bowiem drugie miejsce w sobotnim wyścigu zapewnił sobie Daniel Bukowski (A. Wielkopolski – Yamaha) jadący w barwach Bogdanka Racing. Bukowski na finiszu wyprzedził minimalnie (0.537 sek.) Marcina Kałdowskiego (LKT Wyczół – Yamaha R6), który dzięki tej drugiej pozycji, zbliżył się do podium klasyfikacji generalnej (tracił do Marka Szkopka, który nie ukończył wyścigu, tylko siedem punktów). W niedzielnym wyścigu triumfator Jerman obserwował jedynie walkę swoich rywali, która była pasjonująca do samego końca. Kałdowski długo prowadził, wyprzedzając Szkopka i Bukowskiego. Ale taki układ nie dawał mu trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej. Potem Bukowski znalazł się przed Szkopkiem, aby na przedostatnim okrążeniu wyprzedzić też Kałdowskiego. Różnice między tą trójka były minimalne. Ale na ostatnim okrążeniu Kałdowski znów był pierwszy i na finiszu wyprzedził Bukowskiego różnicą 0.315 sek, a trzeci Szkopek stracił do zwycięzcy 0.480 sek. Taki układ na mecie ostatniego wyścigu sprawił, że Kałdowski zajął ostatecznie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając Szkopka różnicą 2 punktów!

Ostatnia runda w stolicy Wielkopolski zmieniła też kolejność w klasyfikacji generalnej w klasie Superstock 600 Junior, ale tylko na trzecim miejscu. Co prawda pewnym zwycięzcą okazał się Sebastian Zieliński (Ostrowski Klub Motorowy – Yamaha R6), który w sobotę zajął trzecie, a w niedzielę drugie miejsce. Z kolei drugą pozycję potwierdził Jakub Wróblewski (A. Wielkopolski – Yamaha R6), zajmując w sobotę drugą, a w niedzielę trzecią lokatę. Najbardziej udana runda w Poznaniu była dla Mateusza Korobacza (A. Wielkopolski – Yamaha R6), który wygrał zarówno sobotni, jak i niedzielny wyścig. Dwa triumfy pozwoliły mu ostatecznie zająć trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej tej klasy i zdobyć tytuł drugiego wicemistrza kraju.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA