Sobota, 20 Sierpieďż˝ 2022 r. Bernarda, Samuela
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
WMMP 2010 - emocjonująca walka aż do końca.
Gwen Giabbani na szybkim kółku z Sebastianem Rota
~20-09-2010; 08:28

WMMP 2010 - emocjonująca walka do samego końca

Ostatnia runda WMMP, Pucharu Polski i pucharów markowych okazała się bardzo interesująca. Na Torze Poznań, ponad 150 motocyklistów stworzyło na finiszu rywalizacji ciekawe widowisko, trzymające w napięciu do ostatnich metrów.
Ciąg dalszy...

W pucharze Suzuki 600 zwyciężył Sławomir Maszczak (niezrzeszony) – 122 pkt., przed Krzysztofem Konarzewskim (A. Polski) – 105 i Maciejem Michałkiem (niezrzeszony) – 88.
W pucharze Honda Hornet dwukrotnie w poznańskich wyścigach i ostatecznie także w klasyfikacji generalnej, trzy pierwsze miejsca zajęli ci sami zawodnicy: 1. Krzysztof Depta (niezrzeszony), 2. Rafał Mazurkiewicz (niezrzeszony), 3. Tomasz Wardak (A. Wielkopolski). Z kolei w pucharze Honda CBR zwyciężył ostatecznie Przemysław Piastowski (LKT Wyczół) – 125 pkt., drugi był Wojciech Wróbel (AMK Gliwice) – 117, a trzeci Martin Borkowski (A. Wielkopolski) – 88.Ostatnia runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski spełniła także marzenie 9-letniego Sebastiana Rota, który choruje na zanik mięśni. Młody pasjonat motocykli spędził na Torze "Poznań" dwa wspaniałe dni. W sobotę uczestniczył w ciekawym wyścigu na trzy okrążenia siedząc na jednym motocyklu wspólnie z Gwenem Giabbanim. W rywalizacji z Hubertem Tomaszewskim, Adamem Badziakiem Mariuszem Grandysem i Pawłem Górką Sebastian z Gwenem zajęli pierwsze miejsce, a dodać warto że jedno okrążenie pokonali w czasie 1 minuta 57 sekund. Przed dwa dni trwała też akcja sprzedaży naklejek z podobizną Sebastiana. Było naprawdę wielu chętnych na ich zakup i za to z pewnością trzeba wszystkim podziękować.

Z pewnością zakończenie sezonu motocyklowego na jedynym obiekcie wyścigowym w Polsce wypadło okazale i w pamięci jego uczestników pozostanie na długo. A my zapraszamy już na przyszłoroczne zawody na Torze "Poznań".


Tekst: jjp

poprzednia 1 2 3 4 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA