Sobota, 20 Lipiec 2024 r. Czesława, Małgorzaty
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Wystawa Françoise Lemaître-Leroux 01
, źródło: ( ZOBACZ GALERIĘ )
~20-09-2010; 14:47

Wyjątkowa wystawa na wyjątkową okzaję

Obrazy francuskiej malarki Françoise Lemaître-Leroux można podziwiać w w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wystawa ta jest częścią obchodów 60-lecia Polskiego Związku Motorowego.
W piątkowe popołudnie w siedzibie PKOLu miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy upamiętniającej 60'tą rocznicę powstania Polskiego Związku Motorowego. Autorką wystawionych obrazów jest francuska malarka Françoise Lemaître-Leroux, która osobiście przybyła na otwarcie, podobnie jak patroni Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP i Pan François Barry Delongchamps, Ambasador Francji w Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się: Adam Giersz, Minister Sportu RP, Jean ALESI (słynny kierowca Formuły 1), Jacek Czachor (Orlen Team), Rafał Sonik (ATV Polska), Sobiesław Zasada, Irena Szewińska i wielu innych zacnych prominentów.Całość wystawy obejmuje 30 obrazów, których autorką jest wcześniej wspomniana francuska. 15 z nich zostało poświęconych tematyce polskiej motoryzacyj. Wśród wielu malunków odnajdziemy historyczne momenty, w których sukcesy świętowali polscy zawodnicy. Są tam uwiecznione zmagania takich sław jak: Robert Kubica, Sobiesław Zasada za kierownicą swojego Porsche, Taddy Błażusiak na KTMie, Tomasz Golob, Krzystof Hołowczyc, ale także znajdziemy tam Tomka Kędziora, czy Pawła Szkopka.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA