Sobota, 20 Lipiec 2024 r. Czesława, Małgorzaty
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
EICMA 2010 - Pogoń za króliczkiem cz.1
~03-11-2010; 00:33

EICMA 2010 - Pogoń za króliczkiem cz.1

Zgodnie z harmonogramem, tj. 02.11.2010 roku ruszył 68 salon EICMA 2010 w Mediolanie. Uroczystego otwarcia dokonał sam premier Włoch - Silvio Berlusconi.

Tegoroczna edycja jest pod paroma względami wyjątkowa. Jednymi z nich na pewno jest powrót na salony Hondy oraz Yamahy, które pokazały czym będą nas kusiły w nadchodzącym sezonie.

Nie ważne jak długo i starannie przygotowywał bym się to takiej wystawy, to i tak okazuje się, że życie weryfikuje nawet najpilniej przygotowany rozkład jazdy. Pierwsza godzina na tego typu imprezach przypomina pierwszy oddech świeżym powietrzem, które niczym alkohol uderza do głowy. Tu jest podobnie z tym, że zamiast powietrza mamy pachnące nowością motocykle. W jednej sekundzie cały plan legnie w gruzach i biegnę do pierwszego stoiska, potem drugiego, trzeciego… zapominając o żelaznych regułach, które sobie postanowiłem. A jest co zwiedzać. Sześć hal może pomieścić wystawców z całego świata.Dzisiejszy dzień zaczął się od wysokiego „C”, bowiem swoje nowości zaprezentowała Honda. Wszyscy dziennikarze i zaproszeni goście szczelnie wypełnili największą salę konferencyjną. Po krótkim wprowadzeniu gospodarze przeszli do prezentacji, a było tego trochę.Na pierwszy strzał poszedł koncepcyjny Crosstourer do napędu którego użyto jednostkę pochodzącą z modelu VFR1200F. Jest to motocykl turystyczny, pozwalający na dalekie podróże niekoniecznie po równych, asfaltowych drogach. Osobiście uważam ten model za bardzo ciekawy. Doskonale wpisuje się w obecnie panującą modę na tego typu jednostki. Pokazany koncept, wglądał niemal jak produkcyjny egzemplarz wiemy jednak, że w grę wchodzi wiele czynników, które zadecydują o seryjnej produkcji tego modelu. Innym nieseryjnym jednośladem był prototypowy maksi skuter Hondy, który wykończeniem zwalał z nóg.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA