Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Brembo Life Jackets: modnie i bezpiecznie
~14-11-2010; 21:00

Brembo Life Jackets: modnie i bezpiecznie

Temat bezpieczeństwa staje się coraz ważniejszy w branży motocyklowej. Jest on rozwijany zarówno w samych motocyklach jak i produktach z nimi związanymi. Przykładem mogą być kurtki Brembo.

Mediolańskie targi to nie tylko premiery nowych motocykli. Jak przystało na światową stolicę mody można było tam także zobaczyć trendy w modzie motocyklowej, które będą obowiązywały w nadchodzącym sezonie. Można też było zauważyć, że coraz istotniejsze stają się aspekty bezpieczeństwa motocyklisty.

Już po raz kolejny zaskoczyła nas firma Brembo, która znana jest z najlepszych systemów hamulcowych. Po produkty tej firmy sięgają wszyscy liczący się producenci jednośladów, stosując je w swoich topowych modelach. Brembo rok temu podczas EICAM zaprezentowała nową linię kasków motocyklowych, którą wam pokazywaliśmy w jednej z relacji.


W tym roku włoski producent hamulców postanowił rozszerzyć swoją działalność o odzież wierzchnią sygnowaną dla osób poruszających się na jednośladach. Z pozoru modnie wyglądające i zwyczajne kurtki oraz kamizelki kryją w sobie miłą niespodziankę. Uzbrojone w ochronną poduszkę powietrzną produkty firmy Brembo mają za zadanie ratować życie podczas niebezpiecznych zdarzeń drogowych.Sprawa bezpieczeństwa traktowana jest przez włoską firmę priorytetowo. Jak wynika z przeprowadzonych we Włoszech badań, ponad 85% wypadków ma miejsce w terenie zabudowanym, a 75% z nich przy prędkości mniejszej niż 50 km/h. Właśnie tego typu zdarzeniom (ale nie tylko) mają przeciwdziałać produkty Brembo, chroniące klatę piersiową, kręgosłup, szyję oraz głowę (obszary, które w 50% ulegają obrażeniom).

Jak przystało na włoską markę, w ofercie znalazła sie cała gama modeli i kolorów, które sprostają obecnie panującej modzie. Brembo Life Jackets występują w pięciu wariantach. Trzy są przeznaczone dla panów, a dwa dla pań. Dostępnych jest sześć kolorów (czarny, biały, niebieski, czerwony, srebrno-szary, piaskowy). Wszystkie wytworzone z nylonu Oxford oraz z teflonowego środka.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

4 komentarzy
Przydałby się jakiś test tego typu ubrań  2011-04-14 15:05
~Szlifff
Jak myślicie?
Myślę, że tego typu rozwiązania to dobry pomysł.  2011-04-14 14:44
~Kominiarz
Pewnie podobnie jak ABS tak i takie ochraniacze wkrótce będą standardem. ...
ciakawe, ciekawe  2010-11-22 15:01
~kriss
Choć sprawia wrażenie skuterowego wdzianka
aja myślałem  2010-11-15 23:41
~uświadomiony
że Brembo robi tylko hamulce...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA