Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Harley-Davidson w Indiach
~15-11-2010; 14:49

Harley-Davidson rusza z montażem w Indiach

Firma Harley-Davidson ogłosiła, że od przyszłego roku rozpoczyna montaż swoich jednośladów w Indiach. Jest to część planu, który HD przyjęło na najbliższe lata.

"Jesteśmy w trakcie budowy silnych fundamentów dla naszej inwestycji, która w pierwszej kolejności miała za zadanie stworzyć sieć dealerską, by w następnie przejść do działań rozpoczynających CKD (complete knock-down), czyli czynności obejmujących poszczególne działy, wchodzące w skład gotowego produktu".
- powiedział Anoop Prakash (Harley-Davidson India, Dyrektor Zarządzający).

"Plan może zostać uruchomiony w pierwszej połowie przyszłego roku w Bawal w Haryana. Sama inwestycja pochłonie dziesiątki milionów dolarów, które zasilą indyjską gospodarkę. Wprowadzony system CKD jest dla nas bardzo korzystny. Import gotowych jednostek do Indii objęty jest 60% podatkiem, podczas gdy produkt przywieziony w częściach to 10% procent."
- dodał Prakash.

Obecnie w ofercie znajduje się 12 modeli HD. Po wprowadzeniu linii montażowej niekóre z nich będą montowane na miejscu. Kilka modeli będzie nadal importowanych z fabryk Harley-Davidson w Wisconsin, Pensylwanii i Missouri.

Harley-Davidson Indie spodziewa się sprzedać do końca tego roku 200-250 sztuk motocykli, które przy pomocy sieci dealerskiej mają znaleźć szczęśliwych właścicieli. W chwili obecnej istnieje już pięć salonów (New Delhi, Mumbai, Hyderabad, Bangalore, Chandigarh).Kuba Alaborski
Źródło: Bikers.pl via HD Indie

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA