Sobota, 20 Lipiec 2024 r. Czesława, Małgorzaty
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Legendy Hondy na torze i ulicy
~01-12-2010; 10:11

Legendy Hondy na torze i ulicy

Honda Motor Europe stworzyła nowy zespół wyścigowy, który będzie walczył o mistrzostwo świata w wyścigach długodystansowych FIM Endurance World Championship oraz w ulicznych klasykach, jak TT na wyspie Man.

Słynnego modelu CBR1000RR w barwach ekipy Honda TT Legends dosiądą dwaj Anglicy: 15’krotny zwycięzca TT na wyspie Man, 38’letni John McGuinness oraz ubiegłoroczny Mistrz Wielkiej Brytanii klasy Supersport i gwiazda World Endurance, 40’letni Steve Plater, a także 38’letni Szkot, Keith Amor.

Podczas gdy Plater skupi się wyłącznie na serii World Endurance, McGuinness i Amor wystartują także w ulicznych klasykach, jak TT oraz Northwest 200 w Irlandii Północnej, gdzie Szkot wygrywał już w przeszłości.

Bazą ekipy kierowanej przez doświadczonego Neila Tuxwortha będzie Louth w Lincolnshire, gdzie do startu w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii klasy Superbike przygotowywał się będzie także oficjalny zespół Honda UK. Neil Tuxworth, były zawodnik TT i Endurance, jako szef zespołu ma na swoim koncie sukcesy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak w mistrzostwach świata World Superbike.


W swojej karierze wygrałem wiele wyścigów i startowałem w wielu seriach – wyjaśnia McGuinness, 15’krotny zwycięzca TT oraz autor pierwszego okrążenia ze średnią prędkością 130 mil na godzinę na liczącym 60 kilometrów, ulicznym torze na wyspie Man – Chcę wygrać jeszcze więcej wyścigów TT, ale perspektywa walki o mistrzostwo świata w barwach profesjonalnej ekipy także jest dla mnie bardzo ekscytująca.


W serii World Endurance ścigam się od dwunastu lat i po dwóch wicemistrzostwach, chciałbym ją z tak dobrym zespołem wygrać – dodaje Plater, mający na swoim koncie zwycięstwo w wyścigu Albacete 6 Hour, podia w Le Mans i Bol d’Or oraz starty w prestiżowym Suzuka 8 Hour - Skupię się na mistrzostwach świata i jestem bardzo szczęśliwy, że Honda Motor Europe zainteresowała się tą dziedziną wyścigów.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA