Wtorek, 12 Grudzieďż˝ 2023 r. Aleksandra, Dagmary
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Bogdanka PTR Honda zaczyna testy
~26-01-2011; 10:28

Bogdanka PTR Honda zaczyna testy

Duet zespołu Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk James Ellison i Polak Paweł Szkopek, rozpocznie w najbliższą środę pierwsze w tym roku, trzydniowe testy na torze Portimao w Portugalii.

Zanim sezon motocyklowych mistrzostw świata World Supersport ruszy dokładnie za miesiąc w Australii, zawodników zespołu Bogdanka PTR Honda czeka aż siedem dni testów.

Pierwsze trzy z nich zaczną się w środę na portugalskim torze Portimao, gdzie w październiku odbędzie się ostatnia runda mistrzostw świata. W poniedziałek zespół pojawi się natomiast na debiutującym w kalendarzu, hiszpańskim obiekcie MotorLand Aragon, skąd po dwóch dniach jazdy motocykle wrócą do siedziby ekipy na ostateczny przegląd przed wylotem do Australii.

Zanim pierwszy wyścig World Supersport w tym sezonie rozpocznie się w ostatnią niedzielę lutego, tydzień wcześniej na torze Phillip Island odbędą się jeszcze ostatnie, dwudniowe testy. Choć znają Portimao i Phillip Island, tor w Aragonii będzie nowy dla obu reprezentantów Bogdanka PTR Honda.

James Ellison
"Liczę, że w Portimao wjeżdżę się w Hondę zespołu Bogdanka PTR, a także zgram się z zespołem i moim nowym szefem mechaników. Uzyskanie czasów plasujących mnie w czołówce byłoby perfekcyjnym zwieńczeniem testu, ale głównym celem jest sprawienie, abym dobrze czuł się na motocyklu. Pierwszego dnia będę po prostu jak najwięcej jeździł, a następnie zaczniemy wprowadzanie zmian w ustawieniach."


Paweł Szkopek
"Dwa najbliższe testy będą dla mnie pierwszą okazją do zapoznania się z motocyklem i zespołem. Nie będę koncentrował się na czasach okrążeń, ale na zrozumieniu Hondy i zbudowaniu więzi z zespołem, dzięki której w trakcie sezonu będziemy razem z mechanikami rozumieli się bez słów. Muszę także znaleźć odpowiednie ustawienia, pozycję na motocyklu i balans, a więc będą to pracowite jazdy i mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam szyków."

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA