Niedziela, 26 Czerwiec 2022 r. Jana, Pawła
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Radical-Ducati-Mikarace
~15-02-2011; 14:27

Radical Ducati Mikaracer

Motocykl został wykonany przez znaną Hiszpańską firmę customową, która specjalizuje się z unikalnych i bardzo limitowanych motocyklowych dziełach sztuki. Oto Mikaracer wykonany przez Radical Ducati.

Hiszpańska firma Ducati Radical potrafi robić motocykle, co udowodniła już wielokrotnie. W swoim dorobku mają bardzo oryginalne maszyny: RAD02 Imola, 9½, Café Veloce. Każda z nich jest osobnym dziełem sztuki, które z powodzeniem mogło by trafić do muzeum sztuki nowoczesnej.

Najnowsze dzieło to Radical Ducati Mikaracer, do stworzenia którego posłóżył model Superbike 1098 z 2007 roku. Od niego pochodzi konstrukcja oraz napęd. Jednak najbardziej charakterystycznym elementem tej maszyny jest układ wydechowy, będący swojego rodzaju wizytówką. Poprowadzony wysoko kończy się tuż przy zadku prowadzącego. Długo można by wyliczać poszczególne elemnty, które użyto do zbudowania Mikaracera, ale nic nie odda dźwięku jaki on generuje.


Dane techniczne:
* Modified Ducati 1098
* Modified original airbox with DM mecanicca air stacks
* Shortened air funnels
* WOLFMAN 2 independents diameter 54 exhaust system
* RAD megaphones by SPARK
* TAMBURINI silicone water hoses , RAD aluminiun water tubes.
* Repositioning electrical wiring, ecu and regulator.
* RAD alluminium rear subframe with 9 Amp battery support.
* RAD alluminiun licence plate support.
* RAD Omologated led Blinkers.
* Montesa type rear light
* V Rod front light
* RAD ergal lightened upper yoke
* RAD 02 Montjuich carbon fiber solo seat
* RAD 02 Carbon fiber fuel tank
* Carbon fiber rear mudguard
* Carbon fiber front mudguard
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA