Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Taddy Błażusiak MŚ Halowego Enduro
~25-02-2011; 13:22

Taddy Błażusiak MŚ Halowego Enduro

Taddy Błażusiak o swoich mistrzowskich umiejętnościach nie musi już nikogo zapewniać. Jeśli jednak są tacy co mają wątpliwości, niech się dowiedzą że polski kierowca został MŚ halowego Enduro!

Polski zawodnik Tadeusz Błażusiak, Mistrz Europy w Trialu z 2004 roku, obecnie startujący w motocyklowych rajdach Enduro, został Mistrzem Świata Halowego Enduro (Indoor Enduro World Championship). Zawody halowego Enduro w randze Mistrzostw Świata rozegrane zostały po raz pierwszy w historii. Dotychczas organizowany, od 2008 roku, Puchar Świata padł łupem Tadeusza w zeszłym roku.

Po wywrotce podczas pierwszego wyścigu pierwszej tegorocznej rundy Mistrzostw rozgrywanej we włoskiej Genui i heroicznej walce w dwóch kolejnych wyścigach włoskiej imprezy Tadeusz zajmował trzecie miejsce. Podczas kolejnych zawodów rozgrywanych w Barcelonie polski zawodnik, wygrywając wszystkie trzy wyścigi, wyraźnie pokazał kto jest najlepszy w tego typu imprezach. Ostatnia runda cyklu, zaplanowana w stolicy Portugalii Lizbonie, z powodu wycofania się głównego sponsora została odwołana. Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM) uznała wyniki jako ostateczne, a tym samym prowadzący w klasyfikacji Tadeusz Błażusiak został pierwszym Mistrzem Świata tej bardzo ciekawej konkurencji.


Gratulujemy Tadeuszowi tego historycznego wyniku i życzymy dalszych sukcesów w międzynarodowej rywalizacji.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA