Pi�tek, 27 Maj 2022 r. Jana, Juliusza
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
TORowa ruletka
~03-03-2011; 12:05

TORowa ruletka

Kibice oraz teamy powoli zaczynają się przyzwyczajać do ciągłych zmian kalendarza wyścigów motocyklowych. Na horyzoncie szykują się zmiany obiektów, na których ścigają się zawodnicy.

W ostatnim czasie spadła na nas istna lawina newsów dotyczących zmian obiektów wyścigowych. Zaczęło się od czarnych chmur jakie spowiły hiszpański tor Jerez de la Frontera. Miejsce motocyklowego kultu popadło w tarapaty finansowe. Obecne zadłużenie wynosi już ponad 2.5 mln funtów, które obiekt jest winien miastu Jerez. Obecnie sąd zdecydował o zamrożeniu kont spółki zajmującej się torem. Tak duża zaległość nie jest niczym optymistycznym, jednak nie powinna zagrozić kalendarzowi MotoGP. Wartość samych gruntów wokół toru wynosi 17 mln euro, nie wspominając o dochodach jakie przynoszą imprezy samemu regionowi.

Zeszłoroczne plany dotyczące otwarcia Balatonring na Węgrzech nie wypaliły, co więcej rok później tor ten wciąż nie jest gotowy. Skorzystał na tym Motorland Aragon w Hiszpanii, który tymczasowo wszedł do kalendarza MotoGP w miejsce GP Węgier. Najnowsze doniesienia mówią o tym, że Aragon na stałe zostanie wpisany w Motocyklowe Mistrzostwa Świata i pozostanie tam aż do 2016 roku. Tym samym Hiszpania stanie się prawdziwą mekką wyścigów motocyklowych, nawet jeśli Jerez odpadnie z rozkładu.


Na końcu tej torowej listy jest Donington Park, który właśnie przeszedł ostatnie kontrole bezpieczeństwa FIM. Już pod koniec tego miesiąca na tym torze zostanie rozegrana druga runda World Superbike. Brytyjski obiekt od dwóch lat boryka się z problemami. Jego zarządcy myśleli, że po drobnych modyfikacjach uda się przyciągnąć na Donington Park zawody Formuły 1. Tak się jednak nie stało, a tor pozostał w nieukończony. FIM zgodziło się na włączenie go do kalendarza pod warunkiem zdobycia niezbędnych certyfikatów. Obecnie prace trwają nie przerwanie 24/7. Wiemy, że nie uda się skończyć wszystkich prac, jednak zawody powinny zostać przeprowadzone.


Kuba Alaborski
Źródło: Bikers.pl

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA