Wtorek, 25 Styczeďż˝ 2022 r. Miłosza, Pawła
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Japonia wciąż liczy ofiary i straty 1
~15-03-2011; 12:29

Japonia wciąż liczy ofiary i straty

Tysiące zabitych, zniszczone miasta, drogi, mosty, braki w dostawach energii i żywności - to obraz Japonii po trzęsieniu ziemi i fali tsunami. Ekonomiści szacują, że koszty gospodarcze mogą przekroczyć nawet 180 mld dol.
Ciąg dalszy...


Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się 390 kilometrów na północ od Tokio, podczas gdy siedziba firmy znajduje się w Hamamatsu, 250 kilometrów na południe od Tokio. W chwili obecnej analizowany jest wpływ zaistniałej sytuacji na bieżące funkcjonowanie firmy włączając w to produkcję w zakładach Suzuki, dystrybucję z portów japońskich, działalność dealerów jak również sytuację dostawców znajdujących się na terenach dotkniętych zniszczeniami."

"Chcielibyśmy przekazać informację, iż fabryka SHOEI w Ibaraki, położona blisko Tokio odniosła nieznaczne straty i najprawdopodobniej w przeciągu tygodnia będzie pracować normalnie. Fabryka w Iwate natomiast, znajduje się w rejonie bardzo mocnych wstrząsów sejsmicznych i do chwili obecnej szacowane są straty. W związku z tym i stanem magazynowym w Europie liczącym 25 000 kasków, jesteśmy przekonani, że dostępność kasków SHOEI w Europie i w Polsce będzie na satysfakcjonującym poziomie".Podobne oświadczenie wydało europejskie biuro kasków Arai, którego siedziba znajduje się także na wschodnim wybrzeżu w miejscowości Saitama. Wszyscy pracownicy przeżyli wstrząsy oraz falę. Nie odnotowano także większych zniszczeń, które mogłyby wpłynąć na produkcję kasków.


Kuba Alaborski
Źródło: Bikers.pl


poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA