Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Droga Multistrady na szczyt Pikes Peak
~22-03-2011; 14:22

Droga Multistrady na szczyt Pikes Peak

Ducati ponownie szykuje się na górską wyprawę Pikes Peak International Hill Climb. Już raz Multistrada pokazała, że jest najlepsza. Jak będzie w tym roku?

Już 26 czerwca zostaną przeprowadzone kolejne zawody Pikes Peak International Hill Climb. Rozgrywane w Colorado zawody po raz pierwszy odbyły się w 1916 roku. W tym roku odbędzie się 89 edycja tych zawodów. Trasa na szczyt słynnej góry Pikes Peak liczy 19.99 km, w tym 156 zakrętów. Uczestnicy podzieleni są na kategorie jak: auta, ciężarówki, motocykle, quady. Wszystkie podzielono na klasy.

Jedną z nich jest motocyklowa klasa 1200 ccm, w której startują dwie maszyny Ducati Multistrada. W ubiegłorocznej edycji pokazały one konkurentom, że są faworytami tej klasy zajmując odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce. W tym roku Ducati postanowiło ponownie sięgnąć po zwycięstwo. Z tej okazji włoski producent przygotował specjalną wersję modeli Multistrada 1200 Pikes Peak.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA