Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Artur Wielebski w Bogdance
~08-04-2011; 10:53

Artur Wielebski w Bogdance

Artur Wielebski, jeden z najbardziej utalentowanych zawodników motocyklowych młodego pokolenia, będzie reprezentował barwy Bogdanka Racing w sezonie 2011.

18-latek z Krotoszyna, który rok temu debiutował w mistrzowskiej klasie Junior Superstock 600 sięgając po cztery podia, w tym zwycięstwo na torze w Poznaniu, dołączy do czołowej polskiej ekipy, razem z którą zamierza walczyć o najwyższe laury w Mistrzostwach Polski.

W barwach juniorskiego składu Bogdanki startującego w WMMP, Wielebski dołączy m.in. do ubiegłorocznego Mistrza Polski Junior Superstock 600, Sebastiana Wielebskiego. Na arenie międzynarodowe lubelską ekipę reprezentują z kolei: Paweł Szkopek i Brytyjczyk James Ellison w MŚ Supersport oraz Marcin Walkowiak w Pucharze FIM Superstock 1000.

"Moje tegoroczne starty stały pod dużym znakiem zapytania, dlatego kiedy otrzymałem propozycję jazdy w barwach Bogdanki, bardzo się ucieszyłem
- mówi Wielebski. - W ubiegłym sezonie wiele się nauczyłem i wierzę, że to doświadczenie zaprocentuje w tym roku Bardzo chciałbym dalej się rozwijać i razem z zespołem walczyć o czołowe miejsca.""Cieszę się, że Artur może startować w ramach naszego projektu w WMMP - dodaje manager Bogdanka Racing, Igor Piasecki. - Uważam, że to zawodnik o bardzo dużym potencjale. W zeszłym sezonie bardzo uważnie śledziłem jego poczynania, ponieważ do momentu kiedy doznał kontuzji był on głównym rywalem Sebastiana Zielińskiego w walce o tytuł. Wrócił do formy, więc znów będzie w stanie walczyć o mistrzostwo i być może wystartować w imprezie rangi światowej."

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA