Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Dustin Kott - Caffe cowboy
~21-04-2011; 11:18

Dustin Kott - Caffe cowboy

Dustin Kott to postać, która jest wciąż mało doceniana w świecie konstruktorów motocyklowych. Oto krótki dokument o tym niezwykłym człowieku i jego pasji.
 
Kott Motorcycles to niewielka manufaktura w Los Angeles, której specjalnością są customowe maszyny z lat 70'tych i 80'tych. Jej twórcą i głównym wykonawcą jest Dustin Kott, o którym jest poniższy film.

Pasja do starych maszyn zaczęła się w dniu, kiedy Dustin otrzymał Hondę S90 z rocznika 1966. Dostał ją od dziadka pod warunkiem, że nigdy nie opuści rodziny. Do dnia dzisiejszego Honda jest w posiadaniu Kotta. Po wyremontowaniu tego modelu, przyszły następne. W jego ręce wpadły maszyny Triumph, Indian oraz inne japońskich producentów.

Pośród wielu maszyn Dustin szczególnie upatrzył sobie Hondę CB750, która stała się jego specjalnością. Jakość wykonania, osiągi i stosunek ceny wydawały się idealne do jego projektów. Przez ostatnie dziesięć lat udało mu się tchnąć życie w wiele motocykli, które po odpowiednich przeróbkach odzyskały swój design i osiągi.

Cafe cowboy from benedict campbell on Vimeo.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA