Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Rękawice Shima GTR 01
, źródło: ( ZOBACZ GALERIĘ )
~19-10-2010; 22:42

Shima GTR: Rękawice jak wino?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rękawic motocyklowych. Przedstawiamy wam ciekawą propozycję polskiej firmy Shima, której to rękawice oznaczone symbolami GTR postanowiliśmy dla was przetestować.
Ciąg dalszy...
Cieszą natomiast otwory wentylacyjne. Pozwalają na w miarę komfortową jazdę przy wysokich temperaturach, a jednocześnie nie przeszkadzają przy temperaturach rzędu 12-15 stopni. Nie starczyło mi niestety odwagi do wykonania jakiegoś efektownego szlifa, aby przekonać się o ochronie jaką rękawice dają w najodpowiedniejszym momencie.

Reasumując, patrząc wyłącznie na jakość, rękawicom Shima GTR trochę brakuje do wyrobów renomowanych producentów trzeba jasno powiedzieć, że szału nie ma i jeśli chcesz mieć coś dobrego, to musisz wyskoczyć z większej kasy. Rękawice po krótkim okresie normalnego używania zaczynają się rozpadać. Co prawda częściowo rekompensuje ten fakt cena tego produktu, jednak jej relacja do jakości i trwałości jest niestety na niskim poziomie. Mam jednak nadzieję, że te drobne problemy (np. ze słabymi szwami) zostaną szybko rozwiązane. Wtedy rękawice Shima będą stanowiły ciekawą alternatywę, bo motocyklista będzie miał do wyboru zakup rękawic raz na 3 lata, albo ich częstsze zmiany, powiedzmy raz na rok w przypadku wyboru Shimy. Może to być ciekawą propozycją szczególnie biorąc pod uwagę komfort jaki oferują.


Maciej Dubis

Źródło: Bikers.pl


poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

REKLAMA
Honda SH300i - Moda na skuter
Test skutera Honda SH300i w iście "bondowskim" stylu. Zobacz jak miejski pojazd Hondy spisał się podczas naszych jazd.  »
Aprilia Shiver i Triumph Street Triple - uliczny dreszcz
O tytuł ulicznego rozrabiaki ubiegają się Aprilia Shiver oraz Triumph Street Triple. Wyposażone w akcesoryjne wydechy maszyny nieźle nastraszyły mieszkańców stolicy.  »
Dziennikarz Bikers.pl ratuje świat
Jak się okazało, redaktor Tomek "Zimek" Zimiński w rzeczywistości nazywa się Eustachy Morowiec i prowadzi podwójne życie. Kamery przemysłowe zarejestrowały jego tajne działania, gdy dosiadając Triumpha Rocketa III staje się superbohaterem! »
Suzuki B-King - po właściwej stronie mocy
Suzuki B-King został pokazany podczas wystawy w Tokio w 2001 roku i od razu wzbudził wielkie zainteresowanie. Gdy kilka lat później pojawił się na ulicach, udowodnił że zasługuje na miano "Króla Szos". »
FGR 2500 V6 MIDALU
Wideo prezentacja najmocniejszej maszyny z Czech, która swoją potężną jednostką V6 budzi strach i respekt. Niepozorny wygląd FGR'a jest jest tylko ciszą przed burzą. »
REKLAMA