Sobota, 23 Pa�dziernik 2021 r. Marleny, Seweryna
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Suzuki Logo
~14-07-2011; 12:15

Nowa fabryka motocykli Suzuki

2 lipca odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod nową fabrykę motocykli Suzuki na Filipinach.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Osamu Suzuki - prezes i CEO Suzuki Motor Corporation,Gregory L. Domingo - Minister Handlu i Przemysłu Filipin, Jeorge E. R. Ejercito Estregan - gubernator prowincji, w której powstanie fabryka, oraz Toshinao Urale - japoński ambasador na Filipinach.

Nowy obiekt jest odpowiedzią Suzuki na rosnący popyt motocykli na Filipinach. Od kilku lat tamtejszy rynek odnotowuje znaczący wzrost. W 2010 roku osiągnął produkcję 760 000 motocykli, co stanowiło 19-procentowy wzrost w stosunku do 2009 roku. Wielkość produkcji filipińskiego oddziału Suzuki w minionym roku podatkowym (od kwietnia 2010 r. do końca marca 2011 r.) wyniosła około 85 000 sztuk.

Fabryka powstanie na przedmieściach Manili w parku przemysłowym Carmelray I, а koszt inwestycji będzie się kształtować na poziomie 2,1 miliarda jenów. Według planów obiekt rozpocznie produkcję w czerwcu 2012 roku z roczną zdolnością produkcyjną wynoszącą 200 000 egzemplarzy.


Suzuki na Filipinach
Nazwa firmy: Suzuki Philippines Incorporated
Prezydent: Satoshi Uchida
Lokalizacja: miasto Pasig (8,5 km na wschód od Manili)
Założona w: styczniu 1985 r.
Pracownicy: około 400
Kapitał: 1 miliard 660 milionów jenów (wkład Suzuki Motor Corporation 100%)
Wielkość produkcji: około 85 000 sztuk motocykli (kwiecień 2010 r. – marzec 2011 r.)

Nowa fabryka Suzuki na Filipinach
Lokalizacja: park przemysłowy Carmelray I w miejscowości Canlubang, Laguna
(45 km na południe od Manili)
Powierzchnia terenu: około 127,000 m2
Powierzchnia budynków: około 20,000 m2
Przedmiot produkcji: skutery i motocykle o pojemności od 110cm3 do 150cm3
Zdolność produkcyjna: około 200 000 egzemplarzy rocznie (przy pracy na zmiany dzień/noc)

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Honda SH300i - Moda na skuter
Test skutera Honda SH300i w iście "bondowskim" stylu. Zobacz jak miejski pojazd Hondy spisał się podczas naszych jazd.  »
Aprilia Shiver i Triumph Street Triple - uliczny dreszcz
O tytuł ulicznego rozrabiaki ubiegają się Aprilia Shiver oraz Triumph Street Triple. Wyposażone w akcesoryjne wydechy maszyny nieźle nastraszyły mieszkańców stolicy.  »
Dziennikarz Bikers.pl ratuje świat
Jak się okazało, redaktor Tomek "Zimek" Zimiński w rzeczywistości nazywa się Eustachy Morowiec i prowadzi podwójne życie. Kamery przemysłowe zarejestrowały jego tajne działania, gdy dosiadając Triumpha Rocketa III staje się superbohaterem! »
Nie rób „tego” w domu
Warszawska Wola, 9 piętro, zaczyna się kolejna runda MotoGP. Motocykl gotowy, kierowca ubrany. Opuszcza wizjer, ręce na manetkach. Start! Można w ten sposób... lub na prawdziwym torze, na który zapraszają Orlen Oil i Yamaha. »
Wyjątkowy młotek - Victory Hammer S
Na Polski rynek motocyklowy trafiła nowa marka. Postanowiliśmy wykorzystać tę okazję i rozpocząć tegoroczne testy od mocnego uderzenia Młotem. Przed wami Victory Hummer S. »