Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r. Wandy, Zenona
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Szyba shield tech
~31-03-2010; 11:09

Rewolucyjna szyba już jest!

W końcu doczekaliśmy się rozwiązania z szybą fotochromową, która zostanie wprowadzona jako zamiennik do kasków wielu różnych marek.
Wielu z nas zna ten problem; jazda w kasku z szybą standardową w warunkach słonecznych wymusza na motocykliście jazdę w okularach. Jeśli tego nie zrobi, jego bezpieczeństwo się zmniejsza, ponieważ rażące słońce może oślepić kierującego w najmniej oczekiwanym momencie.

Kupujemy więc szyby przyciemniane. I niby wszystko jest fajnie, dopóki nie zastanie nas noc. Wówczas jeździmy z otwartą szybą, co przy dużych prędkościach powoduje łzawienie oczu i znów zmniejsza nasze bezpieczeństwo.

Niektórzy w nocy jeżdżą z zamkniętą szybą co utrudnia widoczność – i znów jest niebezpiecznie.

A więc ci, którzy np. wybierają się w dalszą podróż lub jadą do pracy w dzień, a wracać będą nocą, a nie posiadają kasku z blendą przeciwsłoneczną, często biorą ze sobą szybę na podmianę. W dzisiejszych czasach kaski skonstruowane są tak, że szybę bez problemu można wymienić w ciągu kilku sekund, ewentualnie minut.

Jednak komu by się chciało wiecznie wozić ze sobą drugi wizjer?

Z pomocą przyszła firma S.H.I.E.L.D. Tech ze swoim produktem Transitions SOLFX. Jest to szyba fotochromowa, która w zależności od natężenia światła przyciemnia się lub rozjaśnia. Takie rozwiązanie to większe bezpieczeństwo oraz wygoda.

Nieoficjalnie, wizjer firmy S.H.I.E.L.D. Tech ma kosztować w granicach 100 dolarów i będzie dostępny jako zamiennik do kasków wielu popularnych firm, w tym tych najlepszych.

Na chwilę obecną wiemy, że wizjery są już gotowe do kasków marki Arai (modele Quantum, Profile, Corsair, Vector), Shoei (XR-1000/RF-1000, TZ-R, Multitec, X-11) i Akuma (R-Series, Phantom).

Wkrótce szyby S.H.I.E.L.D. Tech powinny być też dostępne do kasków HJC, AGV, Shark, Nolan, Suomy oraz Icon.

Więcej informacji na stronie schieldtechllc.com


tekst: Tomek Zimiński
źródło: Bikers.pl

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

4 komentarzy
dawno dawno temu ...była sobie firma Lazer i miała taką szyb ...  2012-03-29 15:56
~ikar
już dawno!
20 powodów, z których samochód jest lepszy od motocykla ) (1) 2010-04-01 19:55
~marian
http://www.motofreak.eu/2 010/04/20-powodow-z-ktory ch-samochod-jest.h ...
mhmm, chętnie bym przytulił taką szybkę...  2010-03-31 22:51
~Bobik
czy ktoś wie ile konkretnie będzie kosztowała do XR-a?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA