Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
~06-04-2010; 14:36

Abu Dhabi Desert Challenge: Sonik czwarty po 4. etapie

Zmagania zawodników na 4. etapie odbywały się w malowniczej części pustyni zwanej Empty Quater.

Kiedyś wśród tych bezkresnych piachów było ponoć piękne miasto. Według legendy było ono imitacją raju, zaś zasypanie go piaskami było karą Boga dla odwróconych od religii mieszkańców. Dzisiaj możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że teren ten był raczej piekłem na pustyni. Najbardziej gorący etap tego rajdu. Nie tylko pod względem temperatury, która sięgnęła dzisiaj o godzinie 13.00 prawie 47 stopni, ale również atmosfery ciągłej rywalizacji.

Po bardzo ciężkiej końcówce czwartego, przedostatniego już etapu Desert Challenge Rafał Sonik dojechał na metę na 4 miejscu. Ze stawki czołowej prowadzących zawodników wypadł dzisiaj całkowicie lider kategorii quadów Holender Sebastian Husseini. Powodem była awaria quada poprzedzona... ratunkiem ze strony Rafa Sonika.

„Sympatyczny odcinek. Oczywiście długi, ciężki w strasznym upale i tak dalej. Zapowiadał się tak, że przejedziemy, klasyfikacja się ustabilizuje, będzie świetnie. A tymczasem na setnym kilometrze Husseini, czyli lider wyścigu stał po prawej stronie, więc się zatrzymaliśmy w trzy quady. Te dwa pozostałe to były Suzuki 450, wobec tego za słabe żeby go ciągnąć. Jedynym mocnym quadem był mój quad. Uznałem, że to był mój obowiązek, żeby lidera dociągnąć. Było niecałe 20-30 kilometrów do CP i punktu serwisowego, więc zapięliśmy tamtego quada i kilkanaście kilometrów go ciągnąłem. Ale to była gehenna. Musieliśmy zsiadać z quadów i biec obok nich, bo tylko wtedy w tym piasku posówaliśmy się trochę do przodu. Po kilka razy atakowaliśmy jedną wydmę. Nie dało się jej zaatakować i próbowaliśmy ją objechać, ale nie udało się również. Dlatego wycofaliśmy się i rozpędzili tak, ze tylko fruwaliśmy w powietrzu i na samym końcu, trzy metry nam zabrakło, może cztwery... W końcu wjechaliśmy na taka piaskową drogę obok wydmy. Tam przyjechał samochód organizatora i Husseini zaczepił się za ten samochód. Nie wiem co było potem... Dojechałem spóźniony o kilkanaście minut do CP na serwis i zostało mi tylko samemu nawigować do mety. Nikt mi nie mógł pomóc po drodze, bo nie było nikogo. Starciłem zawodników z najszybszej grupy przez to, że miałem startę. Nie złapałem się do tej najszybszej czołówki. Jechałem w przerwie pomiędzy tymi najszybszymi, a ta wolniejsza grupą. Cały czas sam nawigowałem prawie dwieście kilometrów. Wszystkie dziury, wszystkie błędy musiałem wszystko przyjąć. Jeszcze na dodatek w trakcie tego ciągnięcia Husseini się przewrócił, sapdł z quada z takiej skarpy na która próbowaliśmy wjechać w dwa quady. Jego szarpnęło i upadł. Później ja jechałem chwilę bez siedzenia, spadło mi. O Jezu co za dzień.. O rany... Co za dzień... Co za dzień...”

Finalnie w klasyfikacji 4 odcinka Rafał Sonik zajmuje 4 z miejsce tuż za Obaidem Echtebi (1 pozycja w quadach), Vicky White i Colinem Mercerem, do którego ma tylko 3 minuty i 20 sekund straty. W klasyfikacji overall wspiął się również o oczko do góry na 4 pozycję.

Jutro przed zawodnikami ostatni etap liczący 305 kilometrów i powrót do Abu Dhabi.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA