Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Yoshikawa zastąpi Rossiego w MotoGP
~23-06-2010; 21:54

Yoshikawa zastąpi Rossiego w MotoGP

Yamaha Motor Racing w końcu zdecydowała się podać dane kierowcy, który będzie zastępował kontuzjowanego Rossiego w najbliższym Grand Prix w Barcelonie.

Yamaha Motor Racing w końcu zdecydowała się zaprezentować kierowcę, który pod nieobecność kontuzjowanego Valentino będzie dosiadał YZR-M1. Wybór padł na Wataru Yoshikawa, doświadczonego kierowcę testowego zespołu Fiat Yamaha Team. Zobaczymy go już podczas najbliższej rundy MotoGP w Barcelonie. Japończyk na swoim koncie ma dwa tytuły mistrzowskie w japońskiej edycji Mistrzostw Superbike. Zgodnie z przewidywaniami ma on zastępować Włocha podczas kolejnych trzech rund. Dopóki Vale nie odzyska pełni sił, będzie go zastępował pomagając w dalszym rozwoju teamu i motocykli.

Lin Jarvis - Yamaha Motor Racing poweidział:  Rozpatrzyliśmy wiele opcji, scenaruszy i kierowców, którzy wypełnili by wakat w zespole Fiat Yamaha Team. Od początku staraliśmy się by kierowca pochodził właśnie z któregoś zespołu Yamahy. Jednak duża aktywność zawodników stwarzała kolejne problemy związane z ich własnym programem zawodów, których nie mogli opuścić i zobowiązaniami teamów Po zastanowieniu uznaliśmy, że doskonałym kandydatem będzie Wataru Yoshikawa, nasz japoński kierowca testowy. Planujemy jego udział w kolejnych trzech rundach (Katalonia, Sachsenring i Laguna Seca) jednak wszystko to będzie uzależnione od tempa rehabilitacji w jakim Valentino będzie dochodził.

Wataru Yoshikawa: Jestem bardzo szczęśliwy, że dano mi szansę startu podczas nieobecności Valentino, który dochodzi do siebie po kontuzji. Możliwość ukończenia kolejnego wyścigu po ostatniej rundzie w 2002 roku na torze Motegi to wielka rzecz. Patrząc na dotychczasowe wyniki zespołu i maszyny wiem, że zimowe przygotowania nie poszły na marne. Teraz sam będę mógł je sprawdzić w akcji, co później z pewnością przełoży się na dalszy rozwój M1.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA