Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Zawodnicy Bogdanka Racing na podium w Moście
~26-07-2010; 10:18

Zawodnicy Bogdanka Racing na podium w Moście

W miniony weekend zawodnicy Bogdanka Racing wystartowali w trzeciej rundzie mistrzostw Polski połączonej z siódmą rundą mistrzostw Alpe Adria. Wcześniejsze sukcesy zaostrzyły apetyty całego zespołu.

Do niedzielnych wyścigów jako pierwszy staną Sebastian Zielinski, który podczas sobotnich kwalifikacji uzyskał drugi czas wśród zawodników Suprstock 600 Junior. Po starcie zawodnik szybko wysunął się na prowadzenie, którego nie wypuścił z rąk już do końca wyścigu. Emocjonujące było ostatnie okrążenie na którym, jadący jako drugi Artur Wielebski , zdołał zbliżyć się do Zielińskiego na zaledwie kilka metrów.

„Trochę przedwcześnie zwolniłem na przedostatnim okrążeniu co pozwoliło Arturowi zbliżyć się do mnie. Na szczęście na ostatnich metrach nie zabrakło mi zimnej krwi i zwycięstwo dowiozłem do mety. Jest to super rezultat, na zagranicznych torach wygrałem dwa z dwóch wyścigów w których wziąłem udział. Teraz wracamy do Poznania gdzie powalczę o tytuł mistrza Polski. Na pewno nie będzie to łatwe bo paru z moich rywali specjalizuje się ściśle w tym obiekcie… ale ja poczułem już smak zwycięstwa i będę robił wszystko żeby smakować go dalej.” – mówi Zielinski.

Po Zielińskim na starcie stanął super-duet Bogdanka w klasie Supersport. Do wyścigu Bukowski zakwalifikował się jako pierwszy z Polaków a Kałdowski był trzeci. Po słabym starcie wyścig Bukowskiego nie potoczył się tak jak by sobie to wymarzył i na Polskim podium zameldował się jako ‘tylko drugi’ drugi. W zaciętej walce z Kondradowiczem, Kałdowski okazał się górą i zdołał stanąć na trzecim stopniu podium.

„Ponieważ problemy z elektroniką wykluczyły mnie z walki o zwycięstwo, pozostaje mi być zadowolonym z punktów dowiezionych do klasyfikacji generalnej. Teraz mamy dwa tygodnie na przygotowania do kolejnej rundy, podczas której jak zwykle będę wałczył o najwyższy stopień podium. ” - komentuje Bukowski.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA