Wtorek, 25 Styczeďż˝ 2022 r. Miłosza, Pawła
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Druga runda pucharów Hondy - zapowiedź
~04-08-2010; 08:44

Druga runda pucharów Hondy - zapowiedź

Już w najbliższy weekend na jedynym w Polsce torze wyścigowym, w Poznaniu, odbędzie się druga runda markowych pucharów motocyklowych Hondy - CBR125R i Hornet Cup.
Ciąg dalszy...


"W Lublinie rywale odskoczyli mi po stracie, ale tutaj będzie to trudniejsze, bo Poznań to dużo szybszy tor." - tłumaczy 18'letni Wojciech Wróbel z Bestwinki, dla którego jest to trzeci sezon w pucharze CBR125R.
"Jego znajomość z poprzednich sezonów powinna zaprocentować, chociaż niewiele w tym roku trenowałem, ale liczę na udany weekend. Oby tylko było sucho, bo jazda w deszczu to loteria."

W Hornet Cup rywali zdystansował w Lublinie klasowy debiutant, ale i ubiegłoroczny triumfator CBR125R Cup, Krzysztof Depta, aż o dziesięć sekund wyprzedzając na mecie Rafała Mazurkiewicza i o pół minuty Tomasza Wardaka. Czy 22'latek także w Poznaniu zdystansuje rywali?"Chcę wygrać tegoroczną edycję Hornet Cup, ale by to osiągnąć, trzeba jeździć równo i nie popełniać błędów." - podkreśla Depta. "Niezależnie od warunków pogodowych dam z siebie w ten weekend wszystko i chcę walczyć o zwycięstwo, jednocześnie unikając błędów. Nie jeździłem jeszcze Hornetem w Poznaniu, więc dopiero treningi pokażą czy podczas wyścigu będzie szansa na ucieczkę, czy też trzeba będzie ostro rywalizować do samej mety."

"W Lublinie źle wystartowałem i musiałem długo walczyć o drugie miejsce, co pozwoliło Krzyśkowi na ucieczkę." - wyjaśnia 33'latek z Warszawy, Rafał Mazurkiewicz. "Pracowałem nad techniką jazdy w deszczu i niezależnie od pogody chciałbym stanąć na podium. Krzysiek jest w moim zasięgu, ale na pewno zawodnicy z Poznania będą w ten weekend szybcy."

"Pochodzę z Poznania, ale nie daje mi to żadnej przewagi, tym bardziej, że Krzysiek jest w świetnej formie." - dodaje 31'letni Tomasz Wardak, dla którego, podobnie jak dla Rafała Mazurkiewicza, jest to drugi sezon w Hornet Cup. "Nie mam jednak nic przeciwko wyścigowi w deszczu! W takich warunkach wszystko zależy od zawodnika i nie brakuje niespodzianek, dlatego będzie ciekawie. Celuję w podium, ale nie będę szalał, bo po piątkowym wyścigu muszę jeszcze wrócić do pracy!"
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA