Pi�tek, 19 Sierpie� 2022 r. Emilii, Julinana
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Honda Cups o krok od rozstrzygnięć
~25-08-2010; 11:14

Honda Cups o krok od rozstrzygnięć

Zawodnicy Honda Cups zaliczyli w Poznaniu po dwa ekscytujące wyścigi podczas trzeciej z czterech rund serii. Rozstrzygnięcia są już coraz bliżej, ale wszystko jeszcze może się zdarzyć.
Ciąg dalszy...


„W sobotę nie jechałem najlepiej, ale wydaje mi się, że w niedzielnym wyścigu mógłbym dotrzymać kroku Krzyśkowi.” – tłumaczy Streżyński. „Niestety, straciłem sporo czasu walcząc z VIP’em, Tomaszem Kędziorem, co pozwoliło liderowi na ucieczkę. Zwycięstwo w całym pucharze jest już raczej poza zasięgiem, ale podczas ostatniej rundy zamierzam walczyć o pierwsze miejsce na mecie.”

Podium w pierwszym wyścigu uzupełnił Rafał Mazurkiewicz, podczas gdy w niedzielę trzeci był Tomasz Wardak. Obaj zawodnicy zostali sklasyfikowani tylko w jednym wyścigu, bowiem popełnili falstart.Jako VIP wystartował w sobotę wielokrotny mistrz Polski, Paweł Szkopek, który za cel postanowił sobie poprawę własnego rekordu okrążenia Hornet Cup z roku 1999, czego udało mu się dokonać o całe dwie sekundy. „Świetnie się bawiłem i bardzo dziękuję Hondzie za umożliwienie mi startu i przywołanie starych wspomnień.” – powiedział Szkopek, który w Hornet Cup uzyskał w miniony weekend czas 1:45, natomiast w swojej etatowej klasie, Superbike, ustanowił nowy rekord toru Poznań, 1:33.2. W kolejnej rundzie Hornet Cup jako VIP wystartuje inny absolwent tej kategorii sprzed lat, Ireneusz Sikora.

Po trzech zwycięstwach Krzysztof Depta ma dwadzieścia punktów przewagi nad Kamilem Streżyńskim, na dwa wyścigi i pięćdziesiąt punktów możliwych do zdobycia. Ostatnia runda Hornet Cup odbędzie się w trzeci weekend września w Poznaniu. Więcej o Honda Cups pod adresem racing.honda.pl


poprzednia 1 2 3 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA