Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Bol d'Or 2010: SERT najlepszy, a team Szkopka 9'ty!
autor: Vincent Boye
~13-09-2010; 10:01

Bol d'Or 2010: SERT najlepszy, team Szkopka 9'ty!

Za nami kolejna emocjonująca edycja 24h wyścigu Bol d'Or we Francji. Wśród wielu znakomitych kierowców, znalazł się także polak, Paweł Szkopek, który dzielnie sobie poradził z trudami tego wyścigu.

W miniony weekend została rozegrana 74'ta edycja słynnego na całym świecie wyścigu 24h Bol d'Or. Jest on jednym z najtrudniejszych wyścigów motocyklowych, który rozgrywany jest w systemie 24 godzinnym. Wygrywa w nim zespół, który w tym czasie przejedzie największą ilość okrążeń.

Wśród wielu najlepszych załóg znalazł się nasz "rodzynek" Paweł Szkopek, który niemal w ostatniej chwili dołączył do teamu BK Marco Racing. Oprócz niego do składu weszli tacy kierowcy jak Jason Pridmore i Dani Bosch. Na starcie jego zespół znajdował się mniej więcej w połowie stawki. Powolne odrabianie strat obkupione było drobnymi incydentami, które przytrafiły się zespołowi. Pierwszą wywrotkę zaliczył Paweł, później jego kolega z teamu. Na szczęście były to niegroźne zajścia, które tylko zmobilizowały kierowców. Dalej było już tylko lepiej. Systematyczne odrabianie miejsc sprawiło, że BK Marco Racing ukończyło zawody na doskonałym 9 miejscu w klasyfikacji generalnej! W klasie EWC (Endurance World Championship) jego team był szósty.Po raz drugi (z rzędu) Bol d'or padło łupem SERT Suzuki team. W jego składzie znaleźli się Vincent Philippe, Guillaume Dietrich i Freddy Foray. Dwóch z nich mogliśmy oglądać rok temu w barwach Suzuki GrandysDuo podczas WMMP.

Tegoroczna edycja 24h wyścigu z pewnością zostanie zapamiętana jako jedna z trudniejszych w związku z licznymi wypadkami. Wielokrotnie na tor wjeżdżał samochód techniczny, który pozostawał na nim nawet przez ponad 20 min. Taka ilość szlifów spowodowana była śliską nawierzchnią toru. W wielu miejscach znajdowały się plamy oleju, które wieczorem stanowiły cichą pułapkę na zawodników.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA