Sobota, 20 Lipiec 2024 r. Czesława, Małgorzaty
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Dakar w Galerii Krakowskiej
~11-10-2010; 14:39

Dakar w Galerii Krakowskiej

W październiku w Galerii Krakowskiej będzie miała miejsce wystawa poświęcona Rajdowi Dakar – najtrudniejszemu maratonowi motoryzacyjnemu świata.

Przez wszystkie dni trwania wystawy Galeria Krakowska przemieni się w swoisty Dakar. Stanie się tak za pośrednictwem wszechobecnych dekoracji tworzących klimat rajdu. Wewnątrz zbudowana został replika biwaku Dakaru, gdzie w trakcie rajdu zawodnicy odpoczywają po wyjątkowo wymagającej rywalizacji, a mechanicy przygotowują pojazdy do startu w kolejnych etapach. Teren przed centrum handlowym zajmie ciężarówka oraz pickup serwisowy ORLEN Team.

W środę 13 października motocykliści ORLEN Team by osobiście opowiedzieć klientom centrum o trudzie rywalizacji podczas Dakaru. Na te dni zaplanowane są liczne konkursy i animacje, w które będzie również zaangażowany ORLEN Team.

Całość wystawy dopełnia autentyczny sprzęt rajdowy używany przez ORLEN Team w trakcie Dakaru. Będzie można zobaczyć, Nissana Navarę, którą do tej pory startował Krzysztof Hołowczyc, jak również jego najnowsze auto rajdowe na Dakar 2011 – BMW X3 CC przygotowane przez niemiecki zespół X-raid. Nie zabraknie również motocykli KTM, którymi piaszczyste bezdroża pokonują motocykliści: Przygoński, Dąbrowski i Czachor.

Strategia eventowa Galerii Krakowskiej zakłada organizację unikatowych ekspozycji. Za pośrednictwem wystawy chcemy przybliżyć naszym klientom niesamowity klimat Rajdu Dakar znany większości z nas dotychczas tylko z telewizji. Jako partnera ekspozycji zaprosiliśmy ORLEN Team, który od wielu lat reprezentuje Polskę w tym arcytrudnym motoryzacyjnym maratonie. Liczymy, że wystawa będzie się cieszyła wielką popularnością i stworzy wartość dodaną dla klientów odwiedzających centrum – powiedziała Monika Pyszkowska, Dyrektor Galerii Krakowskiej.

W roku 2011 rajd Dakar odbędzie się już po raz 33. Równolegle po raz trzeci zagości na terenie Ameryki Południowej (Argentyna - Chile), gdzie został przeniesiony po tym jak w 2008 roku nasiliło się zagrożenie terrorystyczne na terytoriach państw afrykańskich, gdzie do tego czasu był rozgrywany rajd.

W nadchodzącej edycji zawodnicy ORLEN Team wezmą udział już po raz 11

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA