Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r. Wandy, Zenona
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Kask AVG-AX8
~13-10-2010; 13:46

Kask AGV AX-8 Dual

Czy kiedykolwiek widzieliście bardziej futurystyczną ochronę głowy, niż ta najnowsza propozycja AVG? Nie tylko wygląda, lecz jest również wyposażony w nowoczesne rozwiązania.

Główną zaletą AVG-AX8 jest waga. Do jego budowy użyto specjalnego splotu włókien szklanych, węglowych oraz kevlaru. W efekcie uzyskano superlekki kompozyt. AX-8 Dual w rozmiarze średnim waży tylko 1400g. Jest lżejszy o 200g od wcześniejszego modelu AGV Arai XD3. Jak wszystkie kaski AGV posiada atest ECE.


Kask posiada dość szeroki daszek, skutecznie chroniący przed słońcem. Można go również wymontować, tak samo jak przednią szybę i włożyć gogle. Przednia szyba jest również bardzo duża, co zapewnia szerokie pole widzenia.

Jak w każdym dobrym kasku, priorytetem jest dobra cyrkulacja powietrza. Usytuowanie otworów wentylacyjnych przypomina wcześniejszy kask AGV GP-TECH, jednak w modelu AX-8 zostały one powiększone i jest ich więcej. Na froncie pięć, z tyłu dwa. Osłona podbródka jest wykonana ze splotów tytanowych.

AX-8 jest dostępny w trzech kolorach: białym, szarym i czarnym. Prognozowana cena to ok. 1200 zł
Agnieszka Hasik
źródło: Bikers.pl

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA