Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r. Wandy, Zenona
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
łańcuch na oponie
~21-10-2010; 13:45

Bez łańcucha nie pojedziesz!

Od 2010 roku we włoskim powiecie mediolańskim obowiązuje prawo nakładające na kierujących obowiązek używania łańcuchów lub opon śniegowych.

Obowiązek ten będzie spoczywał na kierowcach samochodów, ale także i jednośladów od 15 listopada do 31 marca, bez względu na to, czy śnieg spadnie czy nie. Celem tej akcji jest oczywiście zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na włoskich drogach.W Polsce podobna ustawa z pewnością miałaby rację bytu. Nasza zima nie należy do najprzyjemniejszej pory roku, a już na pewno nie jest przyjazna kierowcom. Zadziwiać w takim razie może lekkie podejście naszych kierowców do warunków atmosferycznych na polskich drogach. Mało kto używa opon zimowych, o łańcuchach nie wspominając. O tym myślą wyłącznie goprowcy, a przecież łańcuchy sprawdziłyby się także na zwyczajnej, oblodzonej jezdni.
Agnieszka Hasik
źródło: Bikers.pl

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA