Wtorek, 12 Grudzieďż˝ 2023 r. Aleksandra, Dagmary
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Kask orzeszek zakazany
~04-11-2010; 12:57

Włosi zakazali używania orzeszków

Wcale nie chodzi tutaj o alergię pokarmową tudzież inną, która zaatakowała włoską populację. Włoski rząd wprowadził nowe prawo, zakazujące noszenia kasków typu orzeszek.
Ustawa obowiązuje od 12 października 2010 roku. Dozwolone jest noszenie garnków z homologacją zaczynającą się od Ece/Onu22.

Tak naprawdę, tego typu kaski są zakazane już od 2001 roku, jednakże władze przymykały na to oko. Głównymi użytkownikami byli kierowcy popularnych skuterów o pojemności 50 ccm, które mogły rozwinąć maksymalną prędkość 45 km/h. Także harleyowcy upodobali sobie tego typu ochronę głowy. Niestety w ich przypadku głowa nie jest wystarczająco chroniona.

Mandaty za "orzeszki" będą wysokie, od 79 do 299 euro, także jeśli myślicie o wakacjach we Włoszech przyszłym roku, to pamiętajcie o tym drobnym przepisie. George Clooney już został przyłapany...Agnieszka Hasik
źródło: Bikers.pl 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

1 komentarzy
A ja właśnie postanowiłem,  2010-11-06 16:42
~barry
że na kolejny sezon kupię sobie orzeszka:-) Zacznę od orzeszka, a później ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA