Niedziela, 19 Maj 2024 r. Iwony, Piotra
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Honda Cup 2009_01
~26-11-2010; 08:53

Motocyklowa Gymkhana w Polsce!

Problem braku torów z prawdziwego zdarzenia, jest jednym z czynników, który wciąż uniemożliwia dalszy rozwój wyścigów motocyklowych w Polsce. Honda twierdzi, że ma odpowiedź na ten problem - Gymkhana!

Dostosowując się do potrzeb motocyklistów w Polsce, Honda rozpoczęła w tym roku organizowanie imprez, gdzie każdy z uczestników może poczuć prawdziwą radość z jazdy motocyklem w bezpiecznych warunkach, a jednocześnie zainteresować się bardziej zaawansowanymi elementami techniki jazdy. Głównym założeniem takich działań jest podnoszenie umiejętności jazdy motocyklem, wzrost bezpieczeństwa na drogach, a także budowanie pozytywnego wizerunku motocyklisty w naszym kraju.

Obserwując bardzo duże zainteresowanie imprezami kierowanymi do szerokiej grupy motocyklistów, Honda Poland planuje w przyszłym roku zastąpić organizowane dotychczas wyścigi CBR125R Cup oraz Hornet Cup, na bardzo popularne w kraju kwitnącej wiśni zawody zwane Gymkhaną.

Gymkhana jest sportem, który zyskuje na świecie coraz więcej entuzjastów, a w Europie jest nowością. W przeciwieństwie do wyścigów motocyklowych, można ją łatwo zorganizować na względnie niedużych, równych nawierzchniach, takich jak parkingi, place, nieużywane fragmenty lotnisk. Od zawodników Gymkhana wymaga zdolności szybkiego pokonywania serii zakrętów, slalomów, nawrotów czy też ósemek. Bardzo ważna jest umiejętność zapamiętania trasy i koncentracja. Przejazdy odbywają się indywidualnie, na czas, a umiejętności zdobyte podczas uczestnictwa są bezcenne.

Zawodnicy Gymkhany startują na seryjnych, zarejestrowanych motocyklach z aktualnym przeglądem technicznym uprawniającym do poruszania się po drogach publicznych.

Honda Poland, jako przedstawiciel japońskiej marki, planuje w przyszłym roku rozpocząć cykl takich zawodów i wzbudzić zainteresowanie motocyklistów w naszym kraju tą ciekawą dyscypliną.

Jeśli chcecie zobaczyć jak wyglądają takie zawody, to zobaczcie ten materiał:


Więcej szczegółów dotyczących Gymkhany w Polsce już wkrótce.
 
Honda - jako światowy lider w produkcji motocykli - jest firmą, która nie koncentruje się jedynie na maksymalizacji wielkości sprzedaży, ale dokłada wszelkich starań, aby jej klienci mieli jak największą satysfakcję z użytkowania zakupionych pojazdów.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

2 komentarzy
Jak swój zapał póki co zachowam dla siebie  2010-11-30 13:10
~CBRr
wiadomo jak to u nas bywa. Pomysł to jedno, a realizacja to drugie. Po ...
Jak dla mnie bomba!  2010-11-26 09:33
~ronn
Jeśli tego organizacja nie zepsuje to szykuje się bardzo ciekawy temat! ...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA