Niedziela, 19 Maj 2024 r. Iwony, Piotra
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Red Bull X-Fighters 2011 powraca do Polski!
~17-12-2010; 09:35

Red Bull X-Fighters 2011 powraca do Polski!

Pierwsza polska edycja zawodów odbyła się w 2008 roku w formie Wielkiego Sportowego Pożegnania Stadionu X-lecia. W 2011 - po trzech latach – największe zawody Freestyle motocross wracają do naszego kraju.

Polscy fani freestyle motocross doskonale znają serię Red Bull X-Fighters i po zawodach w 2008 roku w Warszawie niejednokrotnie pytali o kolejne edycje w Polsce. W sezonie 2011 nasz kraj znalazł się na mapie lokalizacji razem z Włochami, Brazylią, Hiszpanią i debiutującymi w serii Australią i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

„Jeśli musisz wygrać jedną serię, by stać się nieśmiertelnym, to bez wątpienia jest to ta seria” - podkreślił Nate Adams (USA), zwycięzca sezonu 2010.

Od chwili powstania w 2001 roku, Red Bull X-Fighters pojawiają się w unikalnych miejscach, gdzie zwykle nie można zobaczyć tej klasy przedsięwzięć sportów motorowych. Ta seria FMX podróżuje po całym świecie, zatrzymując się w najsłynniejszych miastach i spektakularnych lokalizacjach. W swojej dziesięcioletniej historii zawody odbyły się m.in. na arenach walk byków w Meksyku (Mexico City) i Hiszpanii (Walencja i Madryt), przed Sfinksem w Gizie (Egipt), na Placu Czerwonym w Moskwie (Rosja), a także w brazylijskiej metropolii Rio de Janeiro oraz w Wiecznym Mieście Rzymie (Włochy).Rozszerzona seria, która w 2011 roku rozegra się na czterech kontynentach, wystartuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich 15 kwietnia. Kolejne zawody odbędą się w Brazylii (28 maja), we Włoszech (25 czerwca), Hiszpanii (15 lipca) i Polsce (6 sierpnia), a na wielki finał Światowa Seria zawita do Australii (17 września), po raz pierwszy w 10-letniej historii zawodów.

Lokalizacja polskiego przystanku Red Bull X-Fighters zostanie ogłoszona w lutym 2011. 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA