Niedziela, 21 Kwiecieďż˝ 2024 r. Konrada, Bartosza
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Dakar 2011: ORLEN Team szybki na pustyni w Copiapo
~12-01-2011; 09:51

Dakar 2011: ORLEN Team szybki na pustyni w Copiapo

Dziewiąty etap rajdu Dakar został wytyczony na kopnych piaskach pustyni Atakama wokół miejscowości Copiapo. Równym tempem pokonał go cały ORLEN Team.

Etap wokół Copiapo był dość nietypowy dla Dakaru. Motocykliści startowali równolegle. Czołówka po dziesięciu zawodników, kolejni po dwudziestu. Jacek Czachor na OSie odnotował 16. czas, spadł jednak o jedną pozycję w generalce na 15. miejsce, gdyż goniący go rywal Jonah Street dzisiaj wygrał. Marek Dąbrowski nadal utrzymuje 16. miejsce w rajdzie, a Krzysztof Hołowczyc jest 6.

Nie przepadam za takimi startami. Jest bardzo niebezpiecznie, a trasa kilka metrów dalej przechodziła w bardzo ostre kamienie. Wszyscy za wszelką cenę chcieli jechać szybko. Starałem się kontrolować rywali z mojej grupy. Później wjechaliśmy w bardzo piaszczystą partię, tam dominowały urwane wydmy i camel grass. Dodatkowo jechaliśmy we mgle. Nic nie było widać, niektórzy zawodnicy ściągali gogle. Ja czyściłem je co chwilę ręką. Trafiliśmy na czołową grupę dziesięciu motocyklistów, którzy startowali przed nami, ale się pogubili. Dalej ruszyliśmy razem. Był taki kurz, że nic nie było widać. Ale goniłem, odjechałem na wydmach i mam dobry wynik – opowiadał Jacek Czachor.

Start był skonstruowany pod kątem mojego motocykla. Duża moc pozwoliła mi go wygrać i mogłem uciekać grupie. Na trasie panowała straszna mgła. Na trzydziestym kilometrze wpadła na nas czołówka rajdu, która się pogubiła. Gdy oni do nas dołączyli powstała chmura kurzu. Ciężko było jechać, bo nic nie było widać. W połowie etapu wpadłem w koleinę, noga weszła mi pod motocykl. Później mnie bardzo bolała i musiałem trochę zwolnić – dodał Marek Dąbrowski, 31. na etapie.

Prowadzenie w rajdzie obronił Marc Coma, który dzisiaj na mecie był dopiero dziewiąty. Hiszpan ma 8 minut i 14 sekund przewagi nad Francuzem Cyrilem Despress. Trzeci w rajdzie jest Francisco Lopez ze stratą 23 minut i 33 sekund.

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA