Sobota, 20 Lipiec 2024 r. Czesława, Małgorzaty
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Państwowe autostrady będą tańsze, ale...
~07-02-2011; 10:34

Państwowe autostrady będą tańsze, ale...

Zgodnie z obietnicami państwowe drogi mają być tańsze niż prywatne - taką wiadomość podał dziś "Puls Biznesu", któremu udało się dotrzeć do nowo opracowanych stawek.

Według ustalonego w projekcie cennika auta osobowe zapłacą 20 groszy za każdy przejechany kilometr, a 10 groszy będzie obowiązywało motocykle poruszające się po tych samych drogach. Takie stawki ustaliło Ministerstwo Infrastruktury za przejazd płatnymi odcinkami autostrad, których wykonawcą i zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Przedstawiony projekt zakłada, że takie rozwiązanie ma zapewnić stały wpływ do kasy państwa w wysokości ponad miliarda złotych rocznie.

Porównując dotychczasowe stawki, które pobierają prywatne spółki np.odcinek Nowy Tomyśl - Konin, Autostrada Wielkopolska liczy sobie 28 groszy, Autostrada Małopolska między Katowicami a Krakowem, 25 groszy za każdy przejechany kilometr.

Pierwszy płatny odcinek ma objąć dotychczasową bezpłatną autostradę A2 Stryków - Konin. W dalszym terminie będą włączone nowe odcinki. 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA