Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r. Wandy, Zenona
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Abu Dhabi: Przygoński walczy o podium
~07-04-2011; 13:19

Abu Dhabi: Przygoński walczy o podium

Po rozegranym dzisiaj przedostatnim etapie Abu Dhabi Desert Challenge Jakub Przygoński zniwelował swoją stratę do poprzedzającego go w klasyfikacji generalnej Heldera Rodriguesa do 2’01.

Dziś zawodnicy mieli do pokonania aż 501 kilometrów po kopnych piaskach wokół miejscowości Qasr Al. Sarab. W takich warunkach Kuba Przygoński przyjął strategię kontrolowania swoich rywali ze ścisłej czołówki. Przez większą część etapu utrzymywał się w grupie z Rodriguesem i Comą. Strategia okazała się skuteczna i pomimo, że Polak został sklasyfikowany na szóstej pozycji w rankingu dnia, udało mu się pokonać obu swych rywali i zmniejszyć do nich starty w klasyfikacji generalnej rajdu.

Kolejny ciężki etap, panowały bardzo wysokie temperatury, a trasa pokryta była miałkim piaskiem. W tych warunkach motocykl cały czas nurkował w piachu. Ciężko było jechać nawet po prostej i musiałem uważać by się nie wywrócić. Dałem z siebie wszystko i starałem się jechać najszybciej jak potrafię. Ścigaliśmy się jednak w grupie z Comą i Rodriguesem i otwieraliśmy trasę. Pozostali nas gonili, więc musiałem trzymać tempo porównywalne do rywali. Możliwe, że jutro będę atakował na drugą pozycję. Nie będzie to łatwe. Wynik na pewno będzie jednak satysfakcjonujący, w szczególności biorąc pod uwagę obsadę tego rajdu. Dzięki bardzo dobremu serwisowi ORLEN Team, który przygotowuje Wojtek Szczepański, nie mam żadnych problemów z moją czterysta pięćdziesiątką i myślę już o osiągnięciu mety zawodów
– komentował Kuba Przygoński.Po wczorajszym etapie z powodu kontuzji ręki z rajdu wycofał się James West, dotychczas zajmujący czwarte miejsce w zawodach. Tym samym Jacek Czachor (13. na etapie) i Marek Dąbrowski (12.) po czwartym etapie awansują odpowiednio na ósme i dziewiąte miejsce. Marek Dąbrowski zachowuje cały czas pozycję lidera w klasyfikacji motocykli powyżej 450 cc, ma 16’42 przewagi nad kolejnym zawodnikiem i pewnie zmierza po zwycięstwo.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA