Poniedzia�ek, 11 Grudzie� 2023 r. Damazego, Waldemara
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Korobacz zadowolony z testów w Niemczech
~14-04-2011; 12:17

Korobacz zadowolony z testów w Niemczech

Przygotowujący się do swojego drugiego sezonu w motocyklowych Mistrzostwach Polski klasy Junior Superstock 600, Mateusz Korobacz ma za sobą udane, trzydniowe testy na niemieckim torze Lausitzring.

19-latek przez trzy dni finalizował ustawienia zawieszeń swoich dwóch motocykli marki Yamaha YZF-R6 i wrócił do rodzinnego Poznania zadowolony z efektów pracy zespołu. Korobacz, który ubiegłoroczny debiut w klasie rozpoczął i zakończył zwycięstwami, tegoroczną rywalizację zainauguruje przed własnymi kibicami na torze "Poznań" w dniach 6-8 maja. Jeśli pogoda pozwoli, wcześniej zespół weźmie także udział w trzydniowych testach w czeskim Brnie. Więcej o Mateuszu Korobaczu pod adresem www.korobacz.pl.Mateusz Korobacz
"Na Lausitzringu, który jest bardzo technicznym torem, testowaliśmy ustawienia zawieszeń i balansu w obu motocyklach. Pogoda pierwszego dnia nie dopisała, ograniczając czas na torze, a następnie byłem jednym z siedmiu zawodników, którzy zaliczyli uślizg na plamie oleju, ale na szczęście bez żadnych konsekwencji. Kolejne dwa dni były znacznie bardziej udane.

Zawieszenie Ohlins przygotowane przez firmę Andreani spisuje się bardzo dobrze, co pozwoliło mi na uzyskanie świetnych czasów okrążeń. Jednocześnie po pierwszej sesji dokonaliśmy dalszych korekt i sporych postępów, dzięki czemu uplasowaliśmy się w grupie znacznie bardziej doświadczonych zawodników dosiadających mocniejszych motocykli klasy Supersport. Podczas kolejnych sesji osiągaliśmy szybsze czasy okrążeń pomimo korzystania z twardych mieszanek opon Dunlop. Przyznam, że nastraja mnie to optymizmem przed pierwszą rundą. Po ostatnich testach w Hiszpanii jeden z motocykli przeszedł wymianę skrzyni biegów, która działa bez zarzutu. Drugą maszynę czeka teraz to samo i do sezonu będziemy bardzo dobrze przygotowani: zarówno ja, jak i moje Yamahy."


 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA