Pi�tek, 27 Maj 2022 r. Jana, Juliusza
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Korobacz kończy przygotowania do sezonu w Czechach
~21-04-2011; 09:53

Korobacz kończy przygotowania do sezonu w Czechach

Mateusz Korobacz jest już w pełni gotowy do walki o tytuł motocyklowego Mistrza Polski juniorskiej klasy Superstock 600 po udanych, trzydniowych testach w czeskim Brnie.

Na znanym z mistrzostw świata MotoGP i World Superbike torze w Czechach, Poznaniak poprawił swoją wcześniejszą "życiówkę" o ponad dwie sekundy i z czasem 2:08,1 był najszybszym zawodnikiem w stawce 211. motocyklistów z całej Europy.

Podczas drugiego dnia testów 19-latek wystartował także w liczącym 11 okrążeń wyścigu, do którego zgłosiło się łącznie aż 48. zawodników. Prowadząc od startu do mety, Korobacz wygrał wyścig z przewagą ponad 30.
sekund.

Po treningach w Hiszpanii i Niemczech, trzydniowe testy w czeskim Brnie były ostatnim etapem przygotowań Mateusza Korobacza do startów w Mistrzostwach Polski, które zainauguruje pierwsza runda na torze w Poznaniu, w dniach 6-8 maja. Więcej o Mateuszu Korobaczu pod adresem www.korobacz.pl .

Mateusz Korobacz
"Podczas trzydniowych testów w Brnie skupialiśmy się na potwierdzeniu ustawień motocykli na dystans wyścigu i wracamy do Polski w pełni zadowoleni z wyników naszej pracy. Maszyny są świetnie przygotowane. Czasy okrążeń nie były dla nas priorytetem, ale mimo wszystko cieszę się z poprawy "życiówki" aż o ponad dwie sekundy i uzyskania najlepszego wyniku w stawce ponad 200 zawodników. To dobra prognoza przed zbliżającym się sezonem. Mogłem pojechać jeszcze szybciej, ale podczas sesji na torze znajdowało się jednocześnie zazwyczaj aż sześćdziesiąt maszyn, których wyprzedzanie uniemożliwiało utrzymywanie najszybszej linii przejazdu. Jestem przygotowany do sezonu i nie mogę się już doczekać pierwszej rundy w Poznaniu."

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA