Czwartek, 20 Styczeďż˝ 2022 r. Sebastiana, Fabiana
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
BMW Streetfighter Concept Oberdan Bezzi
~05-02-2010; 11:12

Koncept BMW na bazie S1000RR

Znany projektant motocykli Oberdan Bezzi nakreślił kolejny ciekawy projekt motocykla. Co z tego wyszło?
Koncept nowego BMW to typowy Streetfighter, którego modelem bazowym był sportowy 1000RR. Po odjęciu owiewek, czachy i reflektorów powstał motocykl bardziej przyjazny miejskiemu użytkownikowi.

Jest też mniej kontrowersyjny wizualnie, głównie za sprawą przednich lamp, które wyglądają bardziej „z włoska” i są symetryczne w przeciwieństwie do reflektorów pierwowzoru.

- Oto jak powinien wyglądać kolejny naked bike lub streetfighter BMW. Oczywiście ten tylko bazuje na S1000RR, ale powinien stać się punktem odniesienia w kwestii budowy Supernakeda z wyższych sfer. Ten jest zdecydowanie agresywny zarówno pod względem techniki, jak i malowania przypominającego barwy wojenne – powiedział o swoim „dziecku” Bezzi.

To, co widać na pierwszy rzut oka to lekkość tego motocykla i delikatna, wręcz włoska stylizacja. BMW chyba przydałby się taki lekki w odbiorze wizualnym motocykl, bo firma ta kojarzona jest głównie z masywnymi turystykami i „terenówkami”…tekst: Tomek Zimiński
źródło: Bikers.pl

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA