Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r. Wandy, Zenona
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Rękawice Shima GTR 01
, źródło: ( ZOBACZ GALERIĘ )
~19-10-2010; 22:42

Shima GTR: Rękawice jak wino?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rękawic motocyklowych. Przedstawiamy wam ciekawą propozycję polskiej firmy Shima, której to rękawice oznaczone symbolami GTR postanowiliśmy dla was przetestować.

Pisząc o winie, bynajmniej nie mam tu na myśli im starsze tym lepszych. Chciałem raczej nawiązać do przysłowia ludowego mówiącego, że tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie. Czy to jest możliwe w świecie rękawic motocyklowych? Jedni producenci uważani powszechnie za renomowanych każą płacić słono za rękawice naszpikowane najnowszymi zdobyczami techniki i lanserskim logo. Z drugiej strony pojawiają się śmiałkowie próbujący ugryźć kawałek tortu proponując motocyklistom produkty wyraźnie tańsze. Jednym z nich jest firma Shima, dzięki której w, a właściwie na moje łapska trafił model rękawic oznaczony symbolem GTR.

Pierwszy kontakt z produktem był całkiem dobry. Miękka, czarna skóra na stronie zewnętrznej dłoni, od wewnętrznej jasna. Do tego elementy z tworzywa sztucznego na palcach, kostkach, mankiecie a nawet po wewnętrznej stronie dłoni. Te ostatnie sygnowane są znaną marką Knox.Przy początkowych oględzinach widać, że nic nie odpada, nic się nie pruje. Po założeniu rękawic na dłonie okazuje się, że są wygodne, nie krępują ruchów, a pasek na przegubie i rzep na mankiecie pozwalają mieć wrażenie, że w razie wypadku Shima GTR nie zsunie się z dłoni. Jedyną rzeczą mogącą niepokoić jest fakt, że użyta do produkcji skóra jest dość delikatna i może być nietrwała lub zbyt podatna na przetarcie.Przez parę miesięcy użytkowania rękawice są nadal wygodne i jeszcze nic nie odpadło, ale różowo też niestety nie jest. Uwidocznił się brak dokładność wykonania - w niektórych miejscach szew nie biegnie tam gdzie powinien. Co gorsza niektóre z nich zaczęły puszczać, na przykład z boku rękawicy, na wysokości ochraniacza kostek czy na jednym z palców. Pewne obawy zaczęło wzbudzać mocowanie paska, głównie przez delikatne wykończenie.

poprzednia 1 2 następna

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

REKLAMA
Honda SH300i - Moda na skuter
Test skutera Honda SH300i w iście "bondowskim" stylu. Zobacz jak miejski pojazd Hondy spisał się podczas naszych jazd.  »
Aprilia Shiver i Triumph Street Triple - uliczny dreszcz
O tytuł ulicznego rozrabiaki ubiegają się Aprilia Shiver oraz Triumph Street Triple. Wyposażone w akcesoryjne wydechy maszyny nieźle nastraszyły mieszkańców stolicy.  »
Dziennikarz Bikers.pl ratuje świat
Jak się okazało, redaktor Tomek "Zimek" Zimiński w rzeczywistości nazywa się Eustachy Morowiec i prowadzi podwójne życie. Kamery przemysłowe zarejestrowały jego tajne działania, gdy dosiadając Triumpha Rocketa III staje się superbohaterem! »
Suzuki B-King - po właściwej stronie mocy
Suzuki B-King został pokazany podczas wystawy w Tokio w 2001 roku i od razu wzbudził wielkie zainteresowanie. Gdy kilka lat później pojawił się na ulicach, udowodnił że zasługuje na miano "Króla Szos". »
FGR 2500 V6 MIDALU
Wideo prezentacja najmocniejszej maszyny z Czech, która swoją potężną jednostką V6 budzi strach i respekt. Niepozorny wygląd FGR'a jest jest tylko ciszą przed burzą. »
REKLAMA