Sobota, 18 Maj 2024 r. Alicji, Eryka
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Suzuki GRANDys duo na Węgrzech
~07-06-2010; 13:15

Suzuki GRANDys duo na Węgrzech

W pierwszym wyścigu na węgierskim Panoniaring Andy Meklau okazał się bezkonkurencyjny, a drugiego dnia zdobył srebro. Wszystko to w brawach Suzuki GRANDys duo.

Pierwszy oficjalny dzień drugiej rundy Mistrzostw Austrii Superbike i czwartej rundy Alpe Adria był bardzo udany dla zespołu Suzuki GRANDys duo.

Andy Meklau startujący w klasach Superbike i Superstock 1000 zaczął dzień od wygrania klasyfikacji w pierwszej z nich. Andy był najszybszy w obu sesjach kwalifikacyjnych, a w drugiej poprawił swój nieoficjalny rekord obiektu. W Superstock 1000 nasz zawodnik uczestniczył tylko w porannych zajęciach, ponieważ później koncentrował się na przygotowaniach do wyścigu Mistrzostw Austrii Superbike. Czas uzyskany rano wystarczył jednak do zdobycia trzeciego pola startowego.

W wyścigu Mistrzostw Austrii Superbike Meklau był bezkonkurencyjny i na mecie pojawił się z przewagą blisko pół minuty nad kolejnym rywalem. Komplet punktów z soboty spowodował, że Andy został liderem Mistrzostw Austrii. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji należy do Gwena Giabbaniego, który na Panoniaring nie startuje.

Na kolejny dzień zaplanowano drugi wyścig Mistrzostw Austrii Superbike połączony z Alpe Adria oraz wyścig Superstock 1000 Alpe Adria.

Hubert Tomaszewski zmienił swoje plany treningowe na ten weekend i postanowił przedłużyć swój pobyt na Slovakiaring, rezygnując ze startu na Węgrzech.

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:
Musieliśmy zweryfikować nasze plany na ten weekend i zespół spędzi go na dwóch torach. Z powodu deszczu nie zrealizowaliśmy wszystkich założeń związanych z treningami na Slovakiaring i podjęliśmy decyzję, że Hubert będzie tam trenował dłużej. Niestety wiąże się to z odpuszczeniem rundy Alpe Adria i Mistrzostw Austrii, ale tutaj fantastycznie reprezentuje nas Andy. Dzisiaj pokazał, że doskonale się czuje na węgierskim obiekcie i w pięknym stylu wygrał wyścig. Mam nadzieję, że jutro będzie równie dobrze.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA