Sobota, 20 Lipiec 2024 r. Czesława, Małgorzaty
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
IV Runda MMP - Żar tropików_main2
autor: J. Alaborski
~19-08-2010; 10:56

Motocykle ponownie na Torze "Poznań"

Po udanych zawodach motocyklowych na Tor "Poznań" – Automobilklub Wielkopolski, ponownie wracają zawodnicy. Od 19 do 22 sierpnia rozegrana zostaną zawody wszystkich klas.

To będzie już przedostatnie spotkanie motocyklistów walczących o krajowe trofea w tym sezonie. Potem do rozegrania pozostanie już ostatnia runda w dniach 18-19 września, także na poznańskim obiekcie i wtedy poznamy najlepszych jeźdźców sezonu.

A jak wygląda sytuacja w poszczególnych klasach przed nadchodzącymi zawodami? W wyścigowych motocyklowych mistrzostwach Polski w klasie Supersport na czele klasyfikacji znajduje się Słoweniec Marko Jerman (Triumph Daytona 675), który zgromadził 110 punktów. Na drugim miejscu plasuje się Daniel Bukowski (A. Wielkopolski), jadący Yamahą, z dorobkiem 76 pkt. Tuż za nim jest Czech Igor Kalab (Yamaha R6), który traci do Bukowskiego 3 punkty. Wiele rund MP odbywało się w Czechach i na Słowacji, więc nie dziwi obecność zagranicznych motocyklistów, którzy postanowili powalczyć także o tytuły w Polsce.

W klasie Superbike na czele jest Paweł Szkopek (A. Polski), startujący Yamahą R1, który ma na swoim koncie 89 pkt. Za jego plecami znajduje się dwóch zawodników, którzy zgromadzili po 63 punkty – Czech Michal Filla (BMWS1000RR) oraz Włoch Fabrizio Pellizzon (Aprilia RSV4). W tej klasie zapowiada się więc niezwykle interesująca walka.

Z kolei w klasie Superstock 1000, prowadzi Austriak Andreas Meklau (Suzuki GSX-R1000), reprezentujący Suzuki Grandys duo Team, z dorobkiem 104 pkt. Drugi jest Włoch Pellizzon (72), a trzeci Czech Filla (61). Dwa następne miejsca zajmują Polacy: 4. Adam Badziak (A. Polski) – 47, 5. Waldemar Chełkowski (A. Wielkopolski) – 46.

W klasie Superstock 600 Junior, liderem jest Sebastian Zieliński (Ostrowski Klub Motorowy) ze 106 punktami, na drugim miejscu plasuje się Artur Wielebski (A. Wielkopolski) – 76, a trzeci jest Patryk Kosiniak (niezrzeszony) – 72.

W Pucharze Polskiego Związku Motorowego w klasie Rookie 600, na czele jest Adrian Pasek (A. Rzeszowski) – 100 pkt., który wyprzedza Cezarego Chrobota (TMSM Sparta) – 69 pkt. oraz Stanisława Assmanna (A. Rzeszowski) – 56 pkt. Na czwartej pozycji w tej klasie plasuje się jedna z nielicznych kobiet, które walczą w tym sezonie – Natalia Florek (A. Wielkopolski), z dorobkiem 40 pkt.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA