Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r. Wandy, Zenona
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Dakar 2011: Hołowczyc na piątkę, trudna nawigacja dla motocykli
~10-01-2011; 09:31

Dakar 2011: Hołowczyc na piątkę, trudna nawigacja dla motocykli

Po jednym z najtrudniejszych etapów zawodnicy udali się na zasłużony dzień przerwy. Ta jednak szybko się skończyła i czas był wrócić na trasę siódmego odcinka Rajdu Dakar.

Kierowca ORLEN Team, Krzysztof Hołowczyc zajął piąte miejsce na siódmym etapie tegorocznego rajdu Dakar i umocnił swoją piątą pozycję w łącznej klasyfikacji. Spośród motocyklistów ORLEN Team szybszy był dzisiaj Jacek Czachor – 23. miejsce – który na mecie odcinka zameldował się trzy pozycje wcześniej niż Marek Dąbrowski.

Odcinek specjalny siódmego etapu wiodący z Aricy do Antofagasty został skrócony z zaplanowanych 631 do zaledwie 273 kilometrów. Decyzja organizatora została podyktowana względami bezpieczeństwa. Dwa poprzednie etapy okazały się bardzo trudne i cześć załóg nie wyrobiła się z przyjazdem na metę w przewidzianym limicie czasowym.

Krzysztof Hołowczyc etap przejechał bardzo czysto. Nie odbyło się jednak bez przygód. Na trasie OSu Hołowczyca atakował Orlando Terranova. Polski zawodnik najpierw ustąpił mu drogi, po czy dogonił Argentyńczyka na wydmach i jadąc w jego kurzu złapał kapcia.Mechanicy zmienili nam zawieszenie w dniu przerwy. Samochód znacznie lepiej się prowadził i mniej dobijał. Na trasie minęliśmy Stephana, który zmieniał koło. Obliczyliśmy, że za około 30 kilometrów nas dogoni, doszliśmy do wniosku, że musimy ustąpić mu drogi, żeby nie jechał w naszym kurzu. On walczy o wszystko, a my mamy dość ustabilizowaną pozycję. Później na wydmach dogonił nas Terranova. Ustąpiliśmy mu drogi, po czym jechaliśmy w jego kurzu. W tym kurzu niestety uderzyliśmy w kamień i złapaliśmy kapcia. Wymieniliśmy koło i ruszyliśmy dalej. Za 500 metrów minęliśmy Terranovę, który wyrolował i wypadł z trasy. Miłą niespodziankę sprawił nam Mark Miller, który popełnił błąd nawigacyjny. Dzięki temu odskoczyliśmy mu w generalce o ponad 40 minut. Zdaję sobie jednak sprawę, że ta przewaga to wcale nie dużo podczas Dakaru – komentował Hołowczyc.
 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

0 komentarzy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA