Niedziela, 23 Czerwiec 2024 r. Wandy, Zenona
Pogoda: Mazowieckie temp. -5 °C ciśn. 1024 hpa
Czeski sen o knedliczkach i... motocyklu o mocy 240KM.
, źródło: ( ZOBACZ GALERIĘ )
~17-01-2011; 12:27

Czeski sen o knedliczkach i... motocyklu o mocy 240KM.

Wydawałoby się że czeski przemysł motocyklowy w przeciwieństwie do samochodowego swoje lata świetności ma już za sobą, a tu taka niespodzianka. Nasi sąsiedzi właśnie pokazali wyjątkowy jednoślad, który ma rządzić i dzielić!

Większość z nas kojaży i lubi czeskie piwo, knedliczki oraz pojazdy marki Skoda. Do tej listy trzeba będzie dopisać jeszcze „twór” czeskiego wizjonera Miroslava Felgra. Wymyślił on sobie w 2004 roku, że zbuduje motocykl z naprawdę dużym silnikiem. W tym celu nawiązał współpracę z Oldřich Kreuz, który jest doświadczonym inżynierem. Motocykl był gotowy już w 2008 roku i miał pojemność 2442cc, chłodzony cieczą 90 stopni w układzie V6. Moc jaką szczyci się potężny kolos to 240 KM i ponad 200 Nm momentu obrotowego. Takie dane robią na każdym wrażenie, podobnie jak przewidywany zasięg wynoszący 12-16 km/l i masa wynosząca ponoć 270 kg.Cały projekt firmy Moto FGR 2500 V6 nie był by możliwy bez pomocy ze strony rządu, bowiem Czeskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu miało w tym spory udział. Pomogli przeprowadzić pewnego rodzaju konkurs, którego zadaniem było upakowanie tego monstrum w jakąś zgrabną całość, która nadawałaby się do jazdy. Według firmy w akcji tej wzięło udział 45 osób, z pośród których najlepszy okazał się Stanislav Hanuš i to jego dzieło możecie teraz podziwiać.FGR ma już za sobą roczne testy i wszystko wskazuje na to, że cały projekt ma szansę na finalizację. Jeśli znajdzie się dostateczna ilość odbiorców, to motocykl ten może trafić w niewielkich ilościach do sprzedaży. V6, 240 KM… z Czech?! Warto się nad tym zastanowić, w końcu ma to być najmocniejszy seryjnie produkowany motocykl!


Kuba Alaborski
Źródło: Motofgr.com

 
Dodaj do: Drukuj stronę Wyślij link Zgłoś błąd  
  Dodaj swój komentarz  

2 komentarzy
Czeski Diavel (1) 2011-01-17 20:06
~anonim
proponuje poprawić 2 rażące błędy

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Bikers.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli którykolwiek z komentarzy zamieszczonych na forum łamie prawo zawiadom nas o tym

Crash test: tramwaj kontra auto!
Niecodzienny pokaz zorganizowała Krajowa Rada Bezpieczeństwa i Tramwaje Warszawskie, w którym przeprowadzono crash test połączony z akcją ratunkową służb mundurowych. »
188 km/h na jednym kole
Kierowca jednośladu, jadąc na jednym kole, wyprzedzał rząd samochodów i pędził po mieście z prędkością 188 km/h. Kara była adekwatna... »
Nadjeżdża Romet 249 Division
Już za miesiąc do sprzedaży trafi długo oczekiwany naked bike Rometa, o którym mówiliśmy już podczas wystawy w Mediolanie i w Warszawie. Modelem 249 Division polski producent otwiera nowy rozdział w historii Rometa.  »
Wiktor Węgrzyn o tragedii w Smoleńsku
Na temat tragicznych wydarzeń związanych z katastrofą samolotu prezydenckiego, rozmawialiśmy z organizatorem motocyklowego Rajdu Katyńskiego Wiktorem Węgrzynem. »
REKLAMA